Co si připravit než si přivezeme domů štěně

Date:

Po dlouhém či jen krátkém váhání jste se rozhodli pořídit si do rodiny štěně. Jistě jste hodně přemýšleli o tom, jaké plemeno se k vám bude nejlépe hodit a zda bude lepší pes nebo fenka. Pěkné znělé jméno jste také jistě vybrali a teď přichází fáze, kdy musíte připravit vše nezbytné. Co tedy malý pejsek potřebuje a co byste měli mít přichystané, ještě než si pro něj pojedete?

Na cestu
S největší pravděpodobností si pro malého pejska pojedete autem. Nejbezpečnější je naučit psa co nejdříve cestovat v přepravce. Jsou ale i jiné pomůcky – autopotahy, autopásy nebo autosedačky pro psy, které mají zajistit větší bezpečnost všech cestujících, pejska a také ochránit interiér auta před znečištěním.

Krmení
Původní chovatel zřejmě pro vás bude mít připravený balíček granulí na první dny. Pak se můžeme rozmyslet, jak vlastně budeme svého pejska živit. V nabídce obchodů s chovatelskými potřebami jsou i mléka pro malá štěňátka a kaše pro usnadnění přechodu na granulované krmivo. Samotné granule pro štěňata jsou rozděleny podle stáří a velikosti nebo přímo rasy. Pokud si nevíte rady, zeptejte se veterináře, ke kterému budete chodit.

Co připravit doma
Ještě než se domácnost rozroste o dalšího člena, měli byste mít promyšleno, kde bude jeho místo. Tento prostor byste měli vymezit a vybavit tak, aby měl pejsek své pohodlí. Venku to bude kotec nebo bouda, doma pelíšek. Na výběr máme různé možnosti – deka, látkový pelíšek, proutěný koš, obchody nabízejí i psí pohovky a vyhřívané podložky.

V blízkosti místa odpočinku by měl mít pes připravenou misku s vodou a druhá miska by měla být určena na krmení. Nesmíme taky zapomenout na to, že malé štěně si rádo hraje, a pokud nenajde ve své blízkosti zajímavé hračky, vyhledá si něco jiného a zabaví se třeba kousáním bot, škrábáním nábytku, trháním závěsů a podobně.

 

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Chlapský ráj v Brně v novém

Chlapský ráj v Brně je tu pro vás již...

Doba zátkovací!

Určitě už jste o ní už slyšeli nebo ji...

4dox, to nejlepší pro naše mazlíčky

4dox, to nejlepší pro naše psiTo, že je pes...

Zdravě a přitom chutně? S produkty Lauben to zvládne každý.

Na podzim loňského roku přišla na náš trh úplně...