Doplňky stravy

Date:

Jako doplňky stravy jsou většinou označovány takové přípravky, které jsou našemu organismu prospěšné a snaží se nám udržet, popřípadě doplnit hladinu některé minerální látky nebo vitamínu v těle. Dá se tedy s nadsázkou říci, že nám jsou vždy prospěšné, a že nám nahrazují to, co buď nejsme schopni přijmout v takovém množství, jaké bychom potřebovali nebo také to, co si naše tělo neumí samo vytvořit.

Mezi takové nezbytné látky můžeme zařadit bezesporu také Omega 3. Omega 3 jsou nenasycené mastné kyseliny, jejichž společným znakem je dvojitá vazba mezi uhlíky na třetím místě. To by bylo, co se týče jejího chemického složení. Co Vás ale bude jistě zajímat o mnoho více je její vliv na lidský organismus. Ten je totiž nezaměnitelný a velmi prospěšný.  Má blahodárný vliv na srdce a celý kardiovaskulární systém. Dále na cévy, kde snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů,  na mozek a naše duševní zdraví. Také na pokožku a v neposlední řadě na celý náš imunitní systém a celkovou vitalitu organismu.

Největším a nejdůležitějším zdrojem Omega 3 je Krill. Krill je antarktický tvor, podobný krevetě. Jedná se tedy o bezobratlého korýše asi 6 cm dlouhého a važícího většinou okolo 2 g. Omega 3 jsou v těle tohoto živočicha uloženy ve formě fosfolipidů. Podle nejnovějších studií dokáže lidský organismus využít Omega 3 z těla tohoto korýše lépe než třeba z rybího tuku. Za zmínku jistě také stojí fakt, že Krill je loven velice šetrně, a proto si zachovává veškeré důležité látky.Pokud Vás tedy trápí onemocnění kardiovaskulárního systému, kůže nebo se cítíte nevýkonní a unavení. Zkuste sáhnout po Omega 3 z přírodního antarktického korýše Krill.

 

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Jak poznat a pít tequilu

Češi jsou vyznavači tradice i nových chutí. Proto se...

Jak na rozvod dohodou

Jak na rozvod dohodou? Rychlý přehled v nesporném rozvodu...

Jak se stát sexy kočkou v bikinách?

Být krásná a „šik“ do plavek. Která z žen...

Jak zhubnout 20kg – rychle, zdravě a chutně?

V srpnu roku 2019 jsem si položil dvě otázky:...