Jedeme do lázní, jaké oblečení sebou?

Date:

O tom, že lázně jsou v současné době místem, kde lze zregenerovat organismus, odpočinout si od všedních starostí, zbavit se stresu a udělat něco pro své tělo, není potřeba pochybovat. Ovšem návštěva lázní vyžaduje i specifické oblečení, které vám ulehčí pobyt a koupání.

Plavky jsou samozřejmě nejdůležitějším prvkem. Lázně jsou totiž především o koupání v teplé vodě. Speciálně není vyžadován určitý druh plavek, nosit tedy můžete to, na co jste zvyklá v čem se cítíte dobře. Cítíte-li se ráda dobře a aktuální módní trendy jsou pro vás důležité, potom by jste měla hledat nabídku plavky 2012, která přichází právě s novinkami a trendy, které aktuálně poletí.

Pokud se chystáte do termálních lázní potom si dávejte bacha na plavky světlé. Tmavá až rezavá voda v termálech totiž zanechává stopu i ně některých typech především méně kvalitních plavek. Dostanete se tak do situace, kdy rez z plavek nesmyjete či k jeho zmizení dojde až po několikerém vyprání. Máte-li plavky drahé doporučujeme koupit levnější a být tak připravena na případné obarvení. Plavky výprodej nám mohou poskytnout přesně to, co hledáme. Tedy levné plavky, ačkoliv nemusí jít třeba o aktuální trendy. Vězte, že v lázních tento problém nikdo neřeší.

Po správné koupeli přichází odpočinek v podobě ležení na lehátku či jiné aktivitě. Vylézt z horké vody až o 40 stupních celsia do studenějšího vzduchu nemusí některým lidem dělat dobře. V takovém případě je dobré si pořídit župany pro vás i vašeho případného partnera. Některé lázně dokonce župany půjčují za menší poplatek. Župany se také hodí v případě, že lázně navštěvujete v jarním či podzimním období, kdy sice teplota vody neklesá a pohybuje se stále kolem 40 stupňů, vaše tělo se samozřejmě styku s chladným obdobím nezabrání. Župany by tak mimo plavek měli být součástí vašeho vybavení do lázní.

 

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Význam barev

Každý z nás má rád jiné barvy a na...

Co by nemělo chybět v jarním šatníku?

Připravujete se na jaro a váš šatník by potřeboval...

Pusťte se do práce na homeoffice s repasovaným počítačem

Také vás dostihl homeoffice? A řešíte, že kromě toho,...