Kvalitní spánek každý den

Date:

Pro zajištění kvalitního spánku věnujeme velkou pozornost výběru postele, správné matrace a vhodné přikrývky s polštářem.

Neměli bychom však podceňovat ani výběr ložního prádla, přičemž výběru prostěradla bychom měli věnovat nejméně tolik pozornosti jako povlečení, neboť pro pohodlný a kvalitní spánek je dotek těla s podložkou zásadní. Prostěradla nejen že zjemní dotek s často hrubým potahem matrace, ale částečně také chrání matraci před vlhkostí a znečištěním, čímž zvyšuje pohodlí a hygienu spánku.

Vybrat si můžete nejen barvu a materiál, ale také typ prostěradla – klasické prostěradlo nebo napínací prostěradlo, které perfektně drží na lůžku a je tak vhodné pro děti i bouřlivé snílky. Hledáte-li pohodlí, můžete zvolit příjemné damaškové či bavlněné prostěradlo, které se snadno pere i žehlí. Pokud Vám na žehlení nezbývá čas, uvítáte jistě froté napínací prostěradlo, které se žehlit nemusí. Díky široké nabídce prostěradel rozličných barev a vzorů si nemusíte lámat hlavu se sladěním prostěradla s povlečením a interiérem celého pokoje – stačí si jen vybrat ten správný odstín.

Chraňte také Vaši matraci
Kvalitní matrace je základem zdravého spánku. Během používání však může snadno dojít k jejímu znečištění a znehodnocení, ať už tekutinami nebo zvýšeným množstvím roztočů, kteří se v ní hromadí. Jako účinná ochrana se v tomto případě doporučují matracové chrániče. Jde o hygienickou podložku, svými rozměry odpovídající rozměrům matrace, jež účinně odděluje tělo od jádra matrace, absorbuje pot, zajišťuje odvod vlhkosti a zabraňuje průniku roztočů do matrace. Uplatní se nejen pro běžný spánek, ale také pro osoby trpící inkontinencí nebo pro děti.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Chlapský ráj v Brně v novém

Chlapský ráj v Brně je tu pro vás již...

Doba zátkovací!

Určitě už jste o ní už slyšeli nebo ji...

4dox, to nejlepší pro naše mazlíčky

4dox, to nejlepší pro naše psiTo, že je pes...

Zdravě a přitom chutně? S produkty Lauben to zvládne každý.

Na podzim loňského roku přišla na náš trh úplně...