Merino vlna vám udělá skvělou službu i na jaře a v létě

Date:

Možná jste si až dosud vlnu spojovali hlavně s chladnými měsíci. Zachumlat se do hebké hřejivé látky je moc fajn. Merino vlna se ale výborně hodí i na jarní a letní měsíce a je škoda jejích skvělých vlastností nevyužít.

 

Merino je stále oblíbenější nejen mezi outdoorovými nadšenci, ale i u maminek malých dětí. Není divu, vlna je přírodní materiál a konkrétně merino je mimořádně hebké i pro jemnou dětskou pokožku.

Navíc pomáhá termoregulaci, kterou nemají miminka ještě plně vyvinutou, a zajistí skvělý komfort i během výkyvů teplot. Proto se merino oblečení pro dětistalo téměř povinným zimním vybavením. Obzvášť, pokud je maminky nosí v šátku nebo nosítku. Objevte ale spolu s námi letní výhody tohoto skvělého materiálu.

 

Proč je merino tak skvělé na léto

Vrtá vám hlavou, jak může vlněné oblečení chladit? Poznejte s námi princip jeho fungování. Merino ovce musí vydržet výkyvy teplot a tomu je přizpůsobena jejich vlna. Vlákna jsou velmi tenká a hustá a právě díky tomu slouží jako výborná izolace. Umožňují uchovat teplo, které vytváříte svým tělem, a vnější teplotu naopak drží pryč. Funguje to nejen v případě, že je venku zima, kdy nás merino hřeje. V létě udrží naši nižší teplotu a venkovní žár k tělu nepustí.

Další super jarně-letní vlastností merina je, že odvádí pot. Umí nasát až 30 % své vlastní hmotnosti, takže trvá opravdu dlouho, než navlhne. I když je ale vlhké, umí hřát. Je to neocenitelná vlastnost zejména pro dětské funkční oblečení. Děti jsou přece pořád v pohybu a zpotit se proto mohou raz dva. Díky merinu však neprochladnou, ani když se potom zastaví.

A víte, co je na merino oblečení ještě skvělé? Že není cítit, ani když nasaje všechen váš pot! Díky nepravidelnému vláknu se v něm totiž nemohou uchytit bakterie, které zápach potu způsobují.

 

Pořiďte si merino výbavu na celý rok

V létě skvěle poslouží klasické dětské merino, ale můžete sáhnout i po speciální letní verzi. Letní merino bývá odlehčené, může být obohaceno i o jiná vlákna, jako například tencel nebo hedvábí, a tím se jeho funkční vlastnosti ještě posilují. V létě ho budete nosit jen tak, ale využijete ho i v zimě, kdy poslouží jako první, nejspodnější vrstva.

Jste-li aktivní rodina, takto kvalitní a současně univerzální funkční výbavu určitě oceníte.

 

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Význam barev

Každý z nás má rád jiné barvy a na...

Co by nemělo chybět v jarním šatníku?

Připravujete se na jaro a váš šatník by potřeboval...

Pusťte se do práce na homeoffice s repasovaným počítačem

Také vás dostihl homeoffice? A řešíte, že kromě toho,...