Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Date:

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou dluhy. Vyhrabat se z nich někdy znamená sáhnout si až na úplné dno, kterým může být i nucený prodej vaší střechy nad hlavou. Začít vše může úplnou banalitou, jakou je například zapomenutá pokuta z MHD.

Nebo dluhy na sociálním a zdravotním pojištění, povinném ručení, elektřině, plynu, soukromých úvěrech apod. Je vidět, že dostat se do takové situace může každý. Jak jí ale efektivně řešit?

Základem je řešit vše co nejdříve to jde. I když některé dluhy nemusí být zpočátku nijak finančně nákladné, odkládáním a zanedbáváním vám mohou přerůst přes hlavu. Říkáte si, jak je možné, že bych dlužil tolik, abych musel prodávat vlastní dům nařízenou exekucí na nemovitost? Úroky z prodlení a neplacení jsou však nemilosrdné.

Nezvládáte splácet své dluhy? Nebojte si říct o pomoc

Pokud už své závazky nejste schopni řešit sami, finančně je nezvládáte a chcete předejít fatálním následkům v podobě nepříjemné návštěvy exekutora, máte dvě rozumné možnosti, s nimiž vám pomohou odborníci.

Dlužíte-li na více místech, rozhodně se vám vyplatí využít refinancování dluhů. Sloučíte je pod jeden velký a budete dlužit pouze jednomu věřiteli. Výhodou je, že víte, komu máte platit, nemusíte přemýšlet nad tím, komu zaplatit dříve, a především, poplatky a úroky vám naskakují pouze jednou.

Ne u všech dluhů zvlášť. Když si s věřitelem nastavíte rozumný splátkový kalendář, který jste schopni dodržovat, máte za pár měsíců či let vyhráno.

Oddlužení nemovitosti prodejem

Můžete se ale nacházet v ještě horší situaci. To, pokud vaše dluhy narostly do takové výše, že už je nezvládáte splácet. V takové chvíli je čas na oddlužení prodejem nemovitosti. Kdybyste otáleli, stejně by k podobnému řešení došlo, ne však pod křídly společnosti – např. Vykupnemovitostipraha.cz, která se tomuto problému věnuje a stojí na vaší straně, ale pod taktovkou exekutora.

A věřte, že v exekutorské dražbě za svůj byt či dům nedostanete tolik, za kolik se nemovitosti aktuálně na trhu pohybují.

Lepší je tak vrhnout se do prodeje dobrovolně. Nejen, že získáte finance na umoření svých dluhů, ale také partnera, který vás celým procesem provede. Stanoví reálnou hodnotu nemovitosti, pomůže vám se samotným prodejem, poskytne právní podporu a pomůže vám sehnat náhradní bydlení.

Podívá se také na vaše dluhy. Získáte tak detailní přehled o tom, kolik přesně a komu vlastně dlužíte, vězte, že pokud jste nastřádali dluhů více, není vůbec těžké se v nich ztratit. Odpadne vám také jednání s věřiteli, případně i exekutory.

Cílem toho všeho je, abyste se zbavili svých dluhů. Získáte čas postavit se znovu na vlastní nohy a šanci na restart vašeho života.

 

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...

Likvidace společností a firem

Každý, kdo si zakládá vlastní firmu má jasnou vizi...