Originální, renovovaný, nebo kompatibilní toner?

Date:

Výběr vhodného toneru pro Vaši tiskárnu není uplně jednoduchý. Výhody a nevýhody jednotlivých variant se dozvíte níže.

Renovované tonery

Největší výhodou renovace je nejnižší cena. Ta je dána hlavně tím, že do prázdné kazety je pouze dosypán tiskový prášek, často neznačkový. Kazeta se kontroluje a pouze pokud vykazuje některé zařízení chybu je vyměněno. Často se však závada projeví až ve Vaší tiskárně. Nevýhodou renovace je nutnost dopravy do renovačního střediska a nebo vaše práce spojená s renovací. Nezanedbatelným faktorem je také nižší kvalita toneru/inkoustu použitého při renovaci. Neodborná renovace může navíc vést až k poškození tiskárny (například ucpáním trysek u inkoustových modelů).

Neoriginální neboli kompatibilní tonery

Také u kompatibilních tonerů je hlavním motivátorem nižší cena než u originálního příslušenství. Mnoho lidí volí tuto variantu i proto, že narozdíl od renovovačních sad není s neoriginálním tonerem nutná žádná další manipulace. Přinesete, vyměníte a je hotovo. Vlastně ani nepoznáte, že nemáte originální kazetu. Výroba vpodstatě funguje tak, že se do staré skořápky dají nové díly a nový prášek. Původní je jen plastový obal. Nehrozí tak poškození tiskárny např. vysypáním prášku z kazety, která má starou stěrku. Výhodou je také to, že nezatěžujete životní prostřědí odpadem – prázdou kazetou.

Originální tonery

Za vyšší cenu dostanete srovnatelnou kvalitu s kompatibilní kazetou. Originální toner mívá vyšší stálost a je všeobecně odolnější proti vlivům prostředí. Otázkou je, zda je při běžném kancelářském použití za tento luxus připlácet a to někdy i dvojnásobek. Jedinou nevýhodou originálních tonerů/cartridge je jejich vyšší pořizovací cena.

Více o kompatibilních tonerech také na: http://www.raj-toneru.cz/poradna.html

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Význam barev

Každý z nás má rád jiné barvy a na...

Co by nemělo chybět v jarním šatníku?

Připravujete se na jaro a váš šatník by potřeboval...

Pusťte se do práce na homeoffice s repasovaným počítačem

Také vás dostihl homeoffice? A řešíte, že kromě toho,...