Padesát odstínů temnoty

Date:

Trilogie erotických románů od spisovatelky E. L James se staly v poslední době fenoménem v literatuře jako takové. Její první díl, Fifty Shades of Grey, neboli Padesát odstínů šedi obletěl svět závratnou rychlostí a dostal se do podvědomí mnoha a mnoha čtenářů a čtenářek.

Jedná se o příběh mladé a nezkušené studenty Anastasie Steelové a úspěšného, bohatého podnikatele Christiana Greye. Možná právě kontrast mezi neposkvrněností a životní protřelostí a zkušeností dělá z toho románu právě to, čím je. Navíc se jedná o erotický napínavý děj, který odhaluje temnou minulost a zákoutí na první pohled nedosažitelného muže s jeho podmanivým pohledem šedých očí. Navíc tyto romány odhalují také podstatu a smyl S/M praktik a vztah mezi dominujícím a submisivním.

Začátkem února tohoto roku vyšel druhý díl této trilogie a to v podobě Fifty Shades of Darker, tedy Padesát odstínů temnoty. Kdo četl první díl, tak už jistě netrpělivě čekal na vydání překladu  tohoto druhého pokračování. Také v této knize není nouze o napětí, erotický náboj a obrovskou čtivost. A co víc, v tomto středu trilogie se začíná hlavní postava Christiana Greye jaksi otevírat a objasňuje se tak, proč je jeho přesvědčení a chování právě takové jaké je. Někoho toto jeho polidštění potěší, jiný může litovat, že se možná trošku ztrácí jeho tajemné charisma z prvního dílu. Nicméně i Padesát odstínů temnoty své čtenáře jistě najde opět  hojném počtu a nezklame je. Stejně jako první díl Vás totiž pohltí, vtáhne do děje a tuto knihu zkrátka a dobře jen tak neodložíte.

Možná některé méně zdatné čtenáře může zaskočit rozsah obou knih. Jak Padesát odstínů šedi, tak Padesát odstínů Temnoty totiž má přes 600 stran. Když se však do čtení ponoříte, vůbec Vám to nepřijde a i z takovéto knihy se nakonec stane oblíbená „jednodechovka“. Pokud tedy hledáte titul s napínavým dějem a šmrncem, tato trilogie Vás jistě nezklame. Možná Vám dokonce pomůže pochopit některé věci, které se šedí a temnotou jdou úzce ruku v ruce.

 

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Význam barev

Každý z nás má rád jiné barvy a na...

Co by nemělo chybět v jarním šatníku?

Připravujete se na jaro a váš šatník by potřeboval...

Pusťte se do práce na homeoffice s repasovaným počítačem

Také vás dostihl homeoffice? A řešíte, že kromě toho,...