Péče o zuby

Date:

Snad každý z nás chce mít pěkné a zdravé zuby po celý svůj život. Přání je to sice krásné, nicméně je nám všem jasné, že pokud sami nepřiložíme ruku k dílu, z této vize nebude patrně nic. Kromě pravidelné domácí péče o zuby je samozřejmě také nutné chodit na pravidelné kontroly k odborníkovi.

A slovo odborník je v tomto případě skutečně klíčové. Ať už se jedná o zubaře v Praze či v jiném městě, je vždy potřeba zjistit, že tento člověk své práci skutečně rozumí a má nezbytné zkušenosti. V dnešní době internetu se dá poměrně snadno ještě před vstupní prohlídkou zjistit dojmy a osobní zkušenosti jiných pacientů, dá se vyhledat s jakými materiály a nástroji dentista pracuje a samozřejmostí v těchto ordinacích jsou už také rentgeny, bez kterých se například mezizubní kazy a drobné nedostatky v jejich raném stádiu zachytit nedají. Těmito všemi způsoby potom můžeme předejít komplikacím, které zubní kazy časem přinášejí.

Klíčovou a nedílnou součástí při péči o zuby je potom také dentální hygiena. Tuto návštěvu bychom neměli podceňovat ani v případě, že se nám naše zuby zdají čisté a žádné problémy nemáme. Vše je totiž relativní a pouze odborná péče dentální hygienistky nám může šetrně, ale účinně odstranit zubní kámen, pigmentace způsobené jídlem, kávou, alkoholem či cigaretami a samozřejmě ordinační bělení má také daleko větší a trvalejší efekt než bělení domácí bez předchozí konzultace, kterým si můžeme ba naopak spíš ublížit než pomoci.

Pokud však i přesto dojde k úplné ztrátě zubu z příčiny například úrazu nebo neodborného ošetření, ani v tomto případě nemusíme zoufat, protože i tato situace se dá v dnešní době naštěstí řešit poměrně snadno a rychle. Náhradu buď jednotlivých zubů či mnohočetných extrakcí nám mohou vyplnit zubní implantáty. Jedná se o titanový šroub, který se umístí přímo do čelisti, ve které byl předtím původní zub a na něj se nasazuje keramická korunka, která je pouhým okem nerozeznatelná od pravého zubu. Implantace se provádí po zahojení dásně a kosti po extrakci a titanový materiál je velmi dobře snášen, takže úspěšnost tohoto zákroku je skutečně velmi vysoká.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...