Pojištění domácnosti ochrání váš domov i vás

Date:

Víte, jak souvisí pojištění domácnosti s lyžováním? Rozhodně více než si myslíte! Komplexní pojištění domácnosti se sjednaným pojištěním občanské odpovědnosti totiž kryje nejen domácnost, ale dokonce vás a vaši rodinu v případech, kdy se nedopatřením dopustíte škody na majetku nebo zdraví jiné osoby. Tedy právě v situaci, když srazíte někoho na sjezdovce a zlomíte mu nohu. Jaké další škody kryje pojištění domácnosti a jak si ho sjednat?

 

Komplexní pojištění chrání veškerý majetek

Výhodné pojištění domácnosti lze uzavřít samostatně nebo komplexně včetně pojištění nemovitosti a pojištění občanské odpovědnosti. Právě takové souhrnné pojištění chrání veškerý váš majetek a při havárii nemusíte řešit, zda spadá škoda pod pojištění domácnosti nebo snad nemovitosti. Pojištění lze sjednat jednoduše online během několika minut a to pouze na základě základních údajů o nemovitosti a obytné ploše bytu v m².

Pojistka na blbost chrání vás

V rámci komplexního pojištění je také pojištění občanské odpovědnosti, častěji známé pod pojištěním proti blbosti. To chrání naopak vás a celou vaši rodinu v situacích, které se denně stávají, ale mívají velké důsledky. Takovým případem je nejen rekreační lyžování o víkendu v Krkonoších, ale také vytopení sousedů v důsledku prasklé přívodní hadice k toaletě ve vašem bytě. Pojištění se vztahuje na všechny členy rodiny, psí miláčky lze připojistit zvlášť, má celosvětovou platnost a je zcela bez spoluúčasti na škodě.

Neštěstí nechodí nikdy samo

Být pojištěný znamená mít klid a jistotu, že důsledky havárií a dalších nehod nebudou pro vás a vaši rodinu zničující. A věřte, že někdy malé nehody mohou mít katastrofální důsledky. O to spíše, jak říká jedno přísloví, že neštěstí nechodí nikdy samo. Co je pak několik stovek měsíčně za komplexní pojištění oproti mnohatisícovým škodám při vodovodní havárii? Nebo dokonce několikamilionové škody na zdraví v důsledku kolize na sjezdovce v Rakousku?

 

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...