Proměny módy

Date:

Móda je dobově a místně podmíněná podoba a úprava předmětů denní potřeby, dočasná převaha určitého charakteristického vkusu ve společenském prostředí a dokresluje od pradávna vývoj lidstva.

V dnešní době je výrazem člověka a jeho vkusu nejen oděvního, ale i architektonického a designérského. Všechny předměty denní potřeby procházejí neustále vývojem, módními a technologickými inovacemi. V každém průmyslovém odvětví pracují týmy odborníků, kteří sledují aktuální trendy a přizpůsobují jim výrobu a směřují k obsáhnutí všech stránek životního prostředí do výrobků, které nás obklopují.

Zásadní zlom v módě nastal na přelomu 19. a 20. století používáním nových technologických postupů výroby tkanin a modernizací tkalcovského a chemického průmyslu. V druhé polovině 20. století došlo k vývoji nových druhů umělých tkanin, které vnesly do oděvního průmyslu další možnosti využití. V současné době je textilní průmysl důležitým odvětvím naší ekonomiky.

Současné módní směry udávají návrhářské velmoci jako jsou Francie a Itálie, které na proslulých módních přehlídkách představují nové trendy oděvního průmyslu, které se poté šíří do celého světa.

Proměny módy
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Význam barev

Každý z nás má rád jiné barvy a na...

Co by nemělo chybět v jarním šatníku?

Připravujete se na jaro a váš šatník by potřeboval...

Pusťte se do práce na homeoffice s repasovaným počítačem

Také vás dostihl homeoffice? A řešíte, že kromě toho,...