Refinancování hypotéky – nemusí to být boj

Date:

V dnešní době je téměř nereálné zakoupit nemovitost bez hypotečního úvěru. Je to velmi důležitý krok v našem životě. Většinou je však nezbytný.

Protože se platí vysoké nájmy za pronájem nemovitostí, není výhodné v nich setrvávat dlouhodobě. Pokud chcete získat hypotéku s výhodnými úroky, je dobré mít našetřenou jistou část z kupní ceny. Není však podmínkou. Věc je potřeba řešit individuálně s konkrétní bankou. Koupit si nemovitost na hypoteční úvěr nebylo nikdy výhodnější. Na co vše vlastně můžete získat hypotéku? V nabídce bank jsou: Hypotéka na koupi nemovitosti, hypotéka na stavbu či rekonstrukci, americká hypotéka, refinancování hypotéky.

Peníze

Pokud už máte za sebou tento hlavní krok – uzavření smlouvy o hypotečním úvěru u určité banky, můžete uvažovat o refinancování hypotéky. Pokud jste našli výhodnější úroky u konkurenční banky je na zvážení, zda si ji nechat refinancovat. Refinancování vám zmenší splátku hypotečního úvěru o spoustu peněz. Proč jsou úroky u hypotéky teď tak nízké? Je spousta důvodů proč, avšak tím nejzákladnějším jsou vlivy amerických i evropských centrálních bank spolu s nízkými úrokovými sazbami na mezibankovním trhu.

Máte nevýhodný úvěr na nemovitost ze stavebního spoření? Dříve byly úrokové sazby u úvěrů ze stavebního spoření podobné s úrokovými sazbami u hypoték. Dnes už tomu tak není. V dnešní době se vyplatí případný úvěr ze stavebního spoření převézt na hypoteční úvěr. Hypoteční úvěry jsou flexibilní a hypoteční makléři Vám pomohou přizpůsobit hypotéku Vašim potřebám.

S refinancováním je nejlepší si nechat poradit od odborníků, kteří se specializují přesně na tuto oblast. Hypoteční specialisté Vám s refinancováním vypomůžou, srovnají pro vás produkty různých bank, a domluví pro vás v bankách výhodnější podmínky (slevy z úrokové sazby, slevy na poplatcích bank apod.). Dále Vám porovnají aktuální nabídky společně s úroky konkurenčních bank působících v naší republice.
Zdroj: www.unihypoteka.cz

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...