Srdíčko máme jenom jedno. Posílit ho pomohou superpotraviny

Date:

Každý člověk si musí uvědomit, že zdraví máme jenom jedno, proto se o něj musíme starat. Zejména naše srdíčko máme jenom jedno, a tak bychom o něj měli pečovat, co nejlépe to půjde.

S tím nám ostatně pomohou superpotraviny, což jsou potraviny, které v sobě mají více tělu prospěšných látek než jiné potraviny na trhu. Jsou nedílnou součástí zdravé výživy a dokážou srdíčko (a samozřejmě nejen srdíčko) podpořit ve správném a bezproblémovém fungování. Ovšem takových superpotravin je na trhu mnoho. Jaké konkrétní pomáhají právě srdíčku?

Jak již bylo zmíněno, srdce máme jenom jedno a měli bychom se o něj dnes a denně starat, aby nám správně fungovalo. Toho docílíme tak, že do svého jídelníčku zařadíme například níže zmíněné superpotraviny.

Ořechy

Jednou z oblíbených superpotravin jsou ořechy. Srdíčko podporují hlavně takzvané vlašské ořechy, které jsou výborným zdrojem vlákniny a mimo jiné i zdrojem stopových prvků. Nachází se v nich i velké množství vitaminu B či pomáhá od úzkosti a od deprese. Kromě vlašských ořechů mohou být součástí našeho jídelníčku i mandle, které taktéž podporují správné fungování lidského srdce.

Avokádo

Avokádo dnes patří k nejvíce fotogenickým potravinám. A ono to je dokonce superpotravina! Obsahuje velkou míru draslíku, který zachovává správné fungování oběhové soustavy. Bez něj by to zkrátka nešlo. A v avokádu je draslíku opravdu mnoho!

Listová zelenina

Myslíte si, že mezi druhy zeleniny nenajdeme takové druhy, které by se považovaly či které by byly označovány za superpotravinu? Mýlíte se. Najdeme mezi druhy zeleniny například kapustu, ledový salát nebo špenát, což je listová zelenina, která srdíčku velice prospívá. Obecně listová zelenina se považuje za superpotravinu, a to nejen díky obrovskému množství vitaminu K. Dokáže svými tělu prospěšnými látkami chránit cévy a podporují i správné srážení krve.

 

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...