Těhotenství

Date:

Těhotenství znamená pro většinu žen nejkrásnější období jejich života. Nejen že se těší na nastávající období mateřství, ale většinou se jedná také o dobu, kdy se dostávají do klidnější části života a chystají se na příchod nového člena rodiny.

V poslední době se však často stává také to, že některým párům zkrátka otěhotnět z nějakého důvodu nejde. Na vině může mít mnoho faktorů. Například stres a to nejen ve smyslu pracovního nasazení a zatížení, ale také ten, když se nám otěhotnět již delší dobu nedaří. Dále se na neplodnosti mohou podílet genetické faktory, anatomické změny a v neposlední řadě také náš životní styl.

{openxad 1}

Otázkou tedy zůstává jak otěhotnět? Když vynecháme návštěvy lékařů a jiných odborníků, kteří nám v krajním případě mohou pomoci asistovanou reprodukcí, existuje ještě mnoho způsobů, jak podpořit početí dítěte přirozenou cestou a to bez většího zásahu do organismu ženy. Mezi jednu z nejznámějších metod patří sledování plodných a neplodných dnů ženy. K těmto účelům slouží ovulační testy. Klasický ovulační test vypadá podobně jako test těhotenský a určuje se také z moči ženy. Ovulace jako taková nastává kolem 12. – 15. dne cyklu ženy, tedy 12. – 15. den po menstruaci. Vhodná doba pro početí dítěte se pohybuje zhruba 3 dny před ovulací ženy. Ovulační test se na rozdíl od testu těhotenského nedělá ráno, ale přes den. Pokud je testovací proužek světlejší než proužek kontrolní je negativní, pokud však ztmavne je pozitivní. Kromě klasických ovulačních testů existují ještě modernější, které testují na základě hustoty slin, dají se používat opakovaně a co se týče spolehlivosti jsou srovnatelné s klasickými testy.

K podpoře plodnosti mohou přispívat také nejrůznější bylinky, například jetel luční, kotryhel, jeřabina, kotvičník a další. Vyrábí se buď ve formě čajů či kapek. Dále jsou velmi oblíbené také směsi určené přímo na plodnosti či neplodnost partnerů a gynekologických obtíží.

Přesný návod, jak otěhotnět neexistuje. Na každého totiž působí něco jiného. Obecně však platí pravidlo být v klidu, snažit se na nepřízeň neotěhotnět nemyslet, užívat bylinky a přípravky pro zlepšení cyklu a snadnější otěhotnění, hlídat plodné dny a popřípadě vše konzultovat s odborníky.

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Jak poznat a pít tequilu

Češi jsou vyznavači tradice i nových chutí. Proto se...

Jak na rozvod dohodou

Jak na rozvod dohodou? Rychlý přehled v nesporném rozvodu...

Jak se stát sexy kočkou v bikinách?

Být krásná a „šik“ do plavek. Která z žen...

Jak zhubnout 20kg – rychle, zdravě a chutně?

V srpnu roku 2019 jsem si položil dvě otázky:...