TrueLife Care Q7 – Když je teploměr opravdovým pomocníkem

Date:

O infračervených bezkontaktních teploměrech již pravděpodobně většina čtenářů někdy slyšela, řada z nich už dokonce nějaký vlastní. My jsme se podívali na zoubek čerstvé novince z této kategorie, která si říká TrueLife CARE Q7.

Nečekali jsme, že by nás mohl překvapit něčím, co jsme ještě neviděli, ale kupodivu se stalo. TrueLife Care Q7 nás zaujal v několika ohledech, takže je vezměme hezky popořadě.

 

Přesnost jak u švýcarských hodinek

Tradiční výhodou bezkontaktního a vůbec digitálního měření je jeho rychlost a ani tento model v ní nijak nezaostává. Přístroj stačilo pouze přiblížit k předmětu, jehož teplotu jsme chtěli změřit, a za necelou sekundu byl naměřený údaj zobrazený na displeji. Ale pozor. Zatímco u dotykových teploměrů, které díky přímému kontaktu s předmětem dokážou být extrémně přesné, u bezkontaktního přístroje bychom čekali o něco méně přesný údaj, protože vzduchem vyplněný meziprostor přirozeně zkresluje data. Tím větší byl náš údiv, že naměřený údaj byl vyjádřen desetinným číslem, který jsme si pro jistotu ještě ověřili klasickým kontaktním teploměrem a v zásadě u žádného měření nebyla odchylka větší než 0,2 °C. Takto přesných výsledků je dosahováno zpětným rozborem infračerveného paprsku. Další plusové body si připsal podsvícený LCD displej, díky kterému jsme si výsledek měření přečetli i za tmy a děti při tom mohly spokojeně spát.

Dlouho vydrží a upozorní na zvýšenou teplotu

Paměť přístroje automaticky uchovává posledních 32 záznamů měření, což se může hodit ke sledování vývoje teploty v čase a není nutné si tyto údaje nikam zapisovat. U teploměru jsme ocenili funkci automatického vypínání po několika sekundách od posledního měření, které mu zaručuje velmi dlouhou životnost na baterie. Podle výrobce lze na jednu baterii provést až 40 000 měření. Čas věnovaný tomuto testu bohužel neumožnil tento údaj spolehlivě ověřit, ale v každém případě by šlo o výrazně nadprůměrnou dobu používání v této produktové kategorii. Jakmile se teploměr vypne, stačí pouze stisknout tlačítko a můžeme měřit znovu.

Součástí nastavení teploměru je také funkce upozornění na zvýšenou teplotu. V případech, kdy je naměřená teplota vyšší, než hodnota zvýšené teploty, teploměr na tuto skutečnost upozorní zvukovým signálem. Hodnotu zvýšené teploty lze nastavit dle potřeby, což se bude hodit hlavně těm, kdo opakovaně provádí stejné měření, například teploty dětí během chřipkové sezóny. Tvar teploměru a rozložení tlačítek bylo navrženo tak, aby umožnilo okamžité použití s pomocí jedné ruky, a během našeho testu jsme žádné problémy s nastavením a používáním teploměru jedním prstem neměli.

Teploměr pro celou rodinu

Na teploměru nás samozřejmě zajímal také rozsah jeho použití, který se orientuje hlavně na potřeby domácností. Teplota je jednou z nejdůležitějších vitálních známek, bez které by pečovatelé a rodiče nemohli správně zhodnotit zdravotní stav svých nejbližších, a to nejen během akutních fází onemocnění. V domácnosti není nouze o mnoho dalších příkladů, kdy rychlé a přesné změření teploty přijde vhod, ať už jde o horké nápoje a vodu ke koupeli (třeba jako prevence před opařením) či teplotu vzduchu v místnosti. Můžete se s jeho pomocí starat také o zdraví svých čtyřnohých mazlíčků. Stačí jej namířit na vnitřek ucha (nebo jinou chlupy nezakrytou část těla) a získat během okamžiku jeho tělesnou teplotu. U zvířat není třeba se zbytečně znepokojovat nad vyššími naměřenými hodnotami než u člověka, která je například u psů zcela běžná a pohybuje se v rozmezí 37,5 – 39,0 °C.

Závěrečné zhodnocení

TrueLife CARE Q7 nezůstává účelu svého domácího použití prakticky nic dlužen. Na první pohled nezvykle dobré technické parametry na papíře na nás zpočátku působily pochybovačným dojmem, ale při následném vyzkoušení se tato počáteční nedůvěra rozplynula. Produkt s největší pravděpodobností skutečně nabízí to, co výrobce prezentuje, ať už jde o přesnost měření, velmi dlouho výdrž na baterii (pouze tu jsme bohužel nemohli ověřit), pohodlné ovládání a nastavení jedním prstem, tak i všestranné domácí použití. Jako bonus si k tomu přičtěte atraktivní cenu, TrueLife CARE Q7 je totiž k dostání za doporučenou koncovou cenu 690 Kč včetně DPH.

Více informací naleznete na http://www.truelifecare.cz/.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Chlapský ráj v Brně v novém

Chlapský ráj v Brně je tu pro vás již...

Doba zátkovací!

Určitě už jste o ní už slyšeli nebo ji...

4dox, to nejlepší pro naše mazlíčky

4dox, to nejlepší pro naše psiTo, že je pes...

Zdravě a přitom chutně? S produkty Lauben to zvládne každý.

Na podzim loňského roku přišla na náš trh úplně...