Vybíráme nábytek do obývacího pokoje

Date:

Obývací pokoj je ve většině domácností nepostradatelným místem pro setkávání celé rodiny a blízkých přátel. Každý dům či byt má své nejčastěji využívané místo, o které je třeba pečovat a věnovat mu pozornost. Toto místo má velký vliv na naši náladu a psychickou pohodu, protože dělá domov, tím pravým a útulným domovem.

Výběr správného vybavení a bytových doplňků do obývacího pokoje je velmi důležité. Pokoj by měl uspokojit estetické cítění jeho obyvatelů a zároveň být praktický, co se týká úložných prostor a dostatku místa. Je už pak pouze na vás zda se rozhodnete pro levný nábytek nebo drahý designový.

Plánování

Pokud plánujete zařizování neobydleného prostoru nebo chcete změnit vzhled stávajícího obývacího pokoje, je velmi důležité si vše předem rozmyslet. Začněte u dispozičního řešení pokoje, berte ohled na stávající okna či dveře a zvolte to nejvhodnější a nejpraktičtější řešení.

V začátcích byste již měli vědět, do kterého stylu obývací pokoj zařizovat. Vybírat můžete z velmi moderních interiérů, provensálského, severského nebo industriálního stylu. Možností je obrovské množství a je pouze na majiteli bytu či domu, kde se bude cítit nejlépe a pohodlně.

Nábytek

Největší dominantou obývacího pokoje je obvykle sedací souprava či malé pohovky a křesla. Dnešní trh nabízí obrovské množství pohovek nejrůznějších druhů, tvarů, materiálů a rozložení. Sedací soupravu je možné zhotovit na míru, dle konkrétních požadavků. V takovém případě se to také jistě promítne také v celkové ceně.

Spousta lidí považuje za důležité také vlastnit televizi, domácí kino a jiné technické vymoženosti. Tuto elektroniku lze zabudovat do obývacích stěn. Pokud nejste příznivci typických stěn, je možné zakoupit pouze televizní stolky či komody menších rozměrů. Pro dostatek úložných prostor doporučují interiérový designéři zabudované skříně, které ušetří spoustu prostoru. Takových skříní si návštěvník nemusí ani všimnout a věci budou pohodlně uložené na svém místě.

Obývací pokoj by měl být centrem veškerého rodinného dění a setkávání a také příjemným místem pro odpočinek a relaxaci.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Chlapský ráj v Brně v novém

Chlapský ráj v Brně je tu pro vás již...

Doba zátkovací!

Určitě už jste o ní už slyšeli nebo ji...

4dox, to nejlepší pro naše mazlíčky

4dox, to nejlepší pro naše psiTo, že je pes...

Zdravě a přitom chutně? S produkty Lauben to zvládne každý.

Na podzim loňského roku přišla na náš trh úplně...