Silná, vitální a atraktivní osobnost je cílem asi pro každého člověka. Pokud je člověk fit a zdravý, užívá si plnohodnotný život a pokud je nemocný, tato možnost mu většinou velmi chybí. Pokud máme rozebrat faktory zdravého životního stylu – což určitě patří k osobnosti, která dbá o svůj rozvoj – je jeho základem určitě jídelníček a pravidelný pohyb.
Kromě jídelníčku se dá věnovat mnoha aktivitám, které mají hubnutí buď jako cíl, nebo jako vedlejší efekt.
Jednou z nich je určitě pro mnoho lidí jízda na kole. Možnosti tohoto druhu sportovního vyžití jsou dnes velmi rozmanité a na kole se dá pohybovat prakticky všude. Můžete ho použít jako dopravu do obchodu, často i do zaměstnání či jinam v rámci vašich každodenních činností. Spojíte tak vlastně více užitečných akcí najednou a často i zapomenete, že děláte něco pro své zdraví, protože si prostě užijete jízdu samotnou.
Pokud máme právě jízdu na kole rozdělit na nějaké druhy či kategorie podle místa nebo způsobu, týká se to hlavně povrchu, po kterém se budete pohybovat. Jednou z velmi oblíbených metod je jízda na tzv. trekovém kole, kdy se jím dopravujete za různými krásami naší vlasti, nebo se prostě jen projíždíte přírodní oblastí. Trekové kolo je dobré jak pro terény zpevněné, silnice, tak i pro lesní stezky, které příliš zpevněné nejsou. Na tomto druhu kola se můžete vydat i do značných nadmořských výšek. Z úhlu hubnoucího procesu jsou takové cyklovýlety zcela ideální volbou. Jste schopni sjet v podstatě každý terén a jste v pohybu neustále.
Musíme také upozornit na cyklistiku silniční. Jak už název napovídá, jedná se hlavně o pohyb po silnici, kdy se vyhýbáte cestám bez asfaltu nebo jiného kvalitního povrchu. Kromě kvalitního povrchu je třeba nezanedbat ani kolo samotné – to musí být schopné zvládat všechny druhy silnic. Má obvykle užší kola, takže pohyb na něm je méně namáhavý, než na trekovém. Lze na něm díky tomu také vyvinou velmi rychle mnohem větší rychlost, protože třecí plocha je mnohem menší. Díky tomu ale kolo v některých extrémních podmínkách (voda, náledí) nedrží tolik na povrchu a je třeba si dávat větší pozor na kontrolu. Treková kola si poradí s hrboly a nerovnostmi, na které silniční kolo není většinou stavěné – na kvalitní silnici nemají kameny a kořeny stromů co dělat. Mnoho lidí si u nás už dávno zamilovalo oba typy těchto kol.
Třetí možností je cyklistika na horských kolech, která jsou určena pro terény jinak nedostupné. Tento druh turistiky často nabízí neprosto úžasné scenérie, vyhlídky a možnost dostat se tam, kde byste na jiném typu kola neměli šanci.
Poslední roky se rozvíjí také tzv. halová cyklistika formou trenažerů. Takzvaný spinning se dá využít jako forma hubnutí snad v kterémkoli věku. Jde organizovanou formu jízdy na rotopedu, kdy má člověk k ruce trenéra, který mu určuje dávky a doby cvičení, podle jeho požadavků na zhubnutí. Rotoped je možné si koupit i domů, ovšem cvičení o samotě vede k větší šanci, že ji člověk prostě vzdá a na rotoped se bude jen prášit. Jízda ve skupině je o dost zábavnější a okolí se stejným cílem může člověka vyburcovat daleko za jeho možnosti i představy. Navíc to není kolikrát ani tolik dřina, jako dobrá společná zábava.