Jak si vybrat kočárek

Date:

Nejdříve si zcela upřímně řekněme, že neexistuje univerzální návod, jaký kočárek vybrat. Důvod, proč se vyrábí tolik druhů kočárků je ten, že každá maminka má jiné potřeby a jiné nároky na to, co by měl splňovat právě ten pro její miminko.

Každá z vašich kamarádek vám jistě řekne, co je na tom jejím kočárku úžasné a co naopak jí vadí. Spoustu recenzí si přečtete na internetu, v mnoha diskuzích. Ale až si budete kočárek kupovat vy, soustřeďte se ne na to, co potřebujete vy, co od něj očekáváte a co musí splňovat.

Co je důležité
Nejdříve si zhodnoťte, jestli budete kupovat nejprve hluboký kočárek a později sportovní, nebo si rovnou pořídíte trojkombinaci, ideálně ještě s autosedačkou, co se dá připevnit na podvozek kočárku. Tuto variantu oceníte v případě, že většinou jezdíte s miminkem autem a v kočárku ho máte jen na přejezd od parkoviště do místa určení, třeba k lékařce.
Taky je nutné si uvědomit, na jakém povrchu budete s kočárkem nejvíc jezdit, jestli nutně potřebujete terénní vůz nebo stačí městská varianta. Budete kočár převážet autem? Pak musíte vybírat takový, který se vám tam určitě vejde. A s tím souvisí i výběr podle toho, jak jednoduchá je s ním manipulace. Uvědomte si, kolikrát ho za dobu používání budete muset rozložit a složit. Ti, co autem nejezdí, tohle řešit nemusí.

Co není důležité
Některé maminky vybírají kočárky s otočnou rukojetí nebo sedačkou, aby měly s dítětem během jízdy oční kontakt. Současné kočárky mají ale na boudičce dost velký průhled na to, abyste viděli na dítě, i když to se při cestě baví pozorováním okolí.

Není nutné kupovat hluboký kočár, aby se do něj vešlo dítě i s fusakem. U trojkombinací je hluboká část dost prostorná na to, aby vaše miminko mělo i v zimě pohodlí.
A už vůbec není důležité, co si o vašem výběru myslí sousedka nebo tchýně, ony s ním moc jezdit nebudou. Vybírejte si kočárek, s nímž je lehká manipulace a vézt ho pro vás nebude představovat extrémní fyzickou námahu.

Více rad a tipů naleznete na www.babysworld.cz

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Jak poznat a pít tequilu

Češi jsou vyznavači tradice i nových chutí. Proto se...

Jak na rozvod dohodou

Jak na rozvod dohodou? Rychlý přehled v nesporném rozvodu...

Jak se stát sexy kočkou v bikinách?

Být krásná a „šik“ do plavek. Která z žen...

Jak zhubnout 20kg – rychle, zdravě a chutně?

V srpnu roku 2019 jsem si položil dvě otázky:...