Cestovat se dá výhodně i díky levným letenkám

Date:

Milujete cestování, ale zároveň hledíte na vaši peněženku? Pokud je to tak, existuje několik možností, jak můžete ušetřit. Mezi několik nejvyužívanějších patří:

 

  • Různé slevové karty
  • Cestování stopem
  • Cestování s přáteli a rozpočítání nákladů

I když v minulosti to tak běžné nebylo, nyní tato cesta existuje a je rozhodně žádaná. Máme na mysli cestování letadlem. Koupi si letenky levně dnes není žádným problémem. Pokud nevíte, kde je najít a jak je koupit, poradíme vám několik nejdůležitějších tipů. Díky tomu procestujete svět nejenom za pár korun, ale také pohodlně a levně. I proto je letecká doprava rok od roku na stále větším vzestupu. A to jak ve spojení s dovolenou, tak cestováním na vlastní pěst.

Cestovat nemusíte jenom z Prahy

Nejznámější tuzemské letiště je to v Praze. Jenom v Čechách však najdeme i několik dalších, mezi které patří Ostrava, Brno, nebo třeba také Pardubice. Samozřejmostí jsou i četná evropská letiště, jako může být například Frankfurt, stejně jako Vídeň. Ta mohou být pro mnohé jedince ještě o něco blíže, ne výše jmenované. A proč to zmiňujeme? Jelikož ne každá letecká společnost z určitého letiště létá a ne každá odtud létá do všech možných směrů. Pokud poptáváte třeba něco tak běžného, jako jsou letenky do Paříže, můžete je v rámci jednotlivých letišť pořídit v různých cenových relacích. Ty se u zpátečních letů mohou lišit třeba o tisíce korun. A tolik lze ušetřit jenom díky tomu, že pojedete na letiště o 100 kilometrů dále.

Využívejte cestovatelské tipy

Ne každý z nás má čas na to, aby každý den nejenom vyhledával možné kombinace cest, nebo aby zjišťoval aktuální slevové akce jednotlivých leteckých společností. Proto je dobré nechat tuto činnost někomu, kdo jí rozumí. Poté už stačí jenom sledovat tyto cestovatelské tipy. Jedním z webů je i portál letenkyzababku.eu. Pokud se na něho podíváte, rázem zjistíte, že procestovat celý svět a zase zpátky můžete třeba jenom s pár tisícikorunami ve vaší kapse. Stačí jenom vědět, s jakou společností kam, a také v jakém konkrétním termínu vyrazit.

Používejte jednoduché vyhledávače

Letenky nemusíte vždy získat jenom tak, že se podíváte na web konkrétní letecké společnosti, a u ní si letenku zarezervujete. Pokud chcete mít jistotu skutečně nejlepších možných cen, je dobré využívat vyhledávače letenek. Z jakého důvodu? Jelikož z většiny letišť létá do řady zemí a měst hned několik leteckých společností. A vy si můžete sami vybrat, jaká to bude. Stačí jenom použít vyhledávač letenek, kde zadáte jak letiště, odkud chcete vzlétat, tak cílovou lokalitu. Poté už jenom počkáte na dostupné lety, ze kterých si lze hravě vybrat ten, který bude nejvýhodnější. I zde platí, že se ceny mohou lišit i v rámci evropských letů třeba o několik tisíců korun českých.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Zkáza Pompejí nejznámější katastrofa starověku

Zničení města Pompejí po výbuchu sopky Vesuv roku 79...

Prožijte příjemný odpočinek v pohádkové přírodě

Až se jaro zeptá, co jste dělala v zimě,...

Jarní prázdniny 2020 s lyžováním v top lyžařských střediscích

K dobré zimní dovolené patří téměř neodmyslitelně lyžování. Tato...

Nosiče kol jsou důležitým pomocníkem na delší cesty

Dovolená se bez nich zaručeně neobejde, tedy alespoň pokud...