Degustace vína

Date:

Víno ať už bílé, červené či růžové provází naši kulturu a dějiny od nepaměti. S nadsázkou se dá tedy říci, že je staré tak jako lidstvo samo. Dobré víno si rádi dáme s přáteli, ve vinárně, při příležitosti výročí či narozenin anebo zkrátka jen tak při posezení s rodinou a našimi blízkými.

 

VínoOtázkou však zůstává, jakým způsobem si tento lahodný mok vychutnáváme a zda z něj opravdu s nadsázkou řečeno dostáváme skutečně maximum. K vínu je totiž potřeba přistupovat jako gurmán a skutečně si jej užít se vším, co k němu patří. Degustace vína tedy neznamená pouze seznámení s jeho původem a vlastnostmi, ani pouze jeho pití. Je potřeba víno přijmout všemi našimi smysly a to především chutí, čichem a zrakem. Nyní se může zdát, že ochutnávka vína je poměrně složitá záležitost. Pokud však do těchto tajů jednou proniknete, nebudete už pít víno nikdy tak jako předtím. Při seznamování s vínem jako takovým je vhodné obrátit se na někoho, kdo mu skutečně rozumí a vyzná se v něm. Zkušený sommeliér vás naučí, jak víno správně degustovat a především, jak si jej správně vychutnat.

Uspořádání ochutnávky vín se zkušeným sommeliérem je zážitek, který můžete využít také při nejrůznějších společenských akcí, ať už rodinných či firemních. Jedná se tedy o skutečně nevšední zážitek. Na degustačních akcích si samozřejmě můžete ochutnávané víno také zakoupit a odnést si tak svůj poklad v láhvi domů a vychutnávat si jej tak znovu a znovu.

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Jak poznat a pít tequilu

Češi jsou vyznavači tradice i nových chutí. Proto se...

Jak na rozvod dohodou

Jak na rozvod dohodou? Rychlý přehled v nesporném rozvodu...

Jak se stát sexy kočkou v bikinách?

Být krásná a „šik“ do plavek. Která z žen...

Jak zhubnout 20kg – rychle, zdravě a chutně?

V srpnu roku 2019 jsem si položil dvě otázky:...