Dětský letní tábor ,,Léto na statku“ děti okouzlí

Date:

Možná i několikrát do roka se svými potomky chodíte do ZOO. Jedná se o velmi vděčný cíl rodinných výletů, v dětech zvířata spolehlivě vzbudí nadšení. Dokonce to ani nemusejí být ta exotická.

Přemýšleli jste už o tom, kolikrát mělo vaše dítko možnost vidět naživo třeba obyčejnou husu? Důvěrnější seznámení se s hospodářskými zvířaty nabízí dětský letní tábor ,,Léto na statku“. Co na děti čeká?

Hlavní poslání letního tábora

Posláním dětského letního tábora ,,Léto na statku“ je ukázat zájemcům, jak to na takovém běžném statku vlastně chodí, jak zvířata žijí a jak bychom se o ně měli vhodně starat. Děti se navíc podívají do hřebčína a do mini ZOO. Je vhodné pamatovat na to, že koně tabletem opravdu nenakrmíme, proto mohou táborníci směle nechat libovolnou moderní techniku jako mobilní telefony doma.

V nabitém harmonogramu dětského letního tábora ,,Léto na statku“ ostatně nebude na posílání sms zpráv prostor. Čeká na vás program spojený se starostí o zvířata, možnost svezení na poníkovi nebo na koni i tradiční tábornické aktivity – hry, soutěže a jako vrchol dne nemůže chybět táborák s něčím na zub.

Co se bude dít dál

Večerní dění dětského letního tábora ,,Léto na statku“ tvoří besedy s odborníky na slovo vzatými. Ti samozřejmě nebudou děti jen poučovat o tom, co všechno taková ovce či koza potřebuje. Dojde i na veselé historky přímo z praxe. A rozproudíme rovněž živou diskusi, děti se budou moci doptat na všechno, co je k danému tématu napadne. Doprovodný program pak tvoří filmy a dokumenty zaměřené právě na zvířata.

Dětský letní tábor ,,Léto na statku“ u každé aktivity přirozeně dbá na bezpečnost všech aktérů, jak těch dvounohých, tak i čtyřnohých. Proto děti ke zvířatům bez dozoru nikdy nepouštíme a veškerou činnost mohou malí pomocníci vykonávat jen za bedlivého dohledu dospělých vedoucích. Pravidelná péče obnáší například krmení, péči o srst nebo třeba vyhánění na pastvu, přičemž zvířata musíme respektovat a chovat se opatrně. Vše pak jistí stálá přítomnost kvalifikovaného zdravotníka.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Zkáza Pompejí nejznámější katastrofa starověku

Zničení města Pompejí po výbuchu sopky Vesuv roku 79...

Prožijte příjemný odpočinek v pohádkové přírodě

Až se jaro zeptá, co jste dělala v zimě,...

Jarní prázdniny 2020 s lyžováním v top lyžařských střediscích

K dobré zimní dovolené patří téměř neodmyslitelně lyžování. Tato...

Nosiče kol jsou důležitým pomocníkem na delší cesty

Dovolená se bez nich zaručeně neobejde, tedy alespoň pokud...