Zanzibar

Date:

Kam vyrazit letos na dovolenou? To je otázka, kterou si pokládá každoročně snad každý z nás. A pokud i vy nepatříte mezi to malé procento šťastlivců, co mají své volné dny už dávno naplánované a přesně ví, kde je tento rok stráví, dovolte, abychom vám představili jednu velmi lákavou destinaci. Jedná se o oblíbený a v poslední době stále atraktivnější Zanzibar.

Zanzibar jako takový pod svým názvem ukrývá hned dva východoafrické ostrovy. Severní Pembu a jižní již zmíněný Zanzibar. Jedná se o autonomní území, které je součástí Tanzanie a do tohoto „ráje“ se dostanete po zhruba devítihodinovém letu, je totiž vzdálený cca 6 700 km vzdušnou čarou a turistické vízum k této destinaci zakoupíte pohodlně na jeho hraničním přechodu. Odměnou vám potom budou úžasné až panenské pláže, stálé slunečné počasí, velké zastoupení historických památek v čele s kamenným městem nesoucím název Zanzibar City, Velkou pevností Old Ford či Sultánským palácem. V les Jozani Forest uvidíte volně žijící opice a na ostrůvku Prison Island zase želvy sloní. V místní kuchyni, vás potom uchvátí spojení afrického a arabského kulinářského umění.

Co se týče placení na tomto malebném ostrově, tak úřední měna na Zanzibaru je Tanzanský šilink, jehož kurz je zhruba 100 šilinků (TZS) na 0,9 Kč. Bankovky naleznete v hodnotách od 500 až po 10 000 TZS a mince od 1 po 200 TZS. Přičemž k nákupům čehokoliv neodmyslitelně patří pověstné smlouvání o ceně. Tomu se na Zanzibaru zkrátka nevyhnete, patří totiž ke kultuře prodeje a obchodování a dostat se tak můžete až na polovinu původní ceny. To je jeho velké pozitivum.

Velmi diskutovanou otázkou je také fakt, který se týká očkování na Zanzibar. Ale ani v tomto případě se nejedná o žádnou složitost. Obecně doporučovaná a zároveň i povinná očkování jsou na žloutenku typu A a B, žlutou zimnici a břišní tyfus. Doporučuje se také očkování proti vzteklině. Nejedná se o nijak zvlášť finančně nákladná ani zatěžující očkování. Navíc přeočkování žloutenkou se čím dál více doporučuje i v našich zemích a břišní tyfus a žlutou zimnici si budete muset nechat naočkovat, pokud cestujete i do jiných vzdálenějších destinací tak jako tak.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Zkáza Pompejí nejznámější katastrofa starověku

Zničení města Pompejí po výbuchu sopky Vesuv roku 79...

Prožijte příjemný odpočinek v pohádkové přírodě

Až se jaro zeptá, co jste dělala v zimě,...

Jarní prázdniny 2020 s lyžováním v top lyžařských střediscích

K dobré zimní dovolené patří téměř neodmyslitelně lyžování. Tato...

Nosiče kol jsou důležitým pomocníkem na delší cesty

Dovolená se bez nich zaručeně neobejde, tedy alespoň pokud...