Jak si vybrat saunu ve 4 krocích

Date:

Jestli vám už zima leze krkem, nepotěšíme vás – ještě tu pár týdnů bude. Toužíte-li po teple, můžete vyrazit buď do exotických krajin, nebo do sauny. V druhém případě ani nemusíte vyjít z domu. Provedeme vás výběrem domácí sauny nebo infrasauny.

 

Je to rychlé a nenáročné na prostor i technické vybavení. Řeč je o pořízení sauny, která perfektně zapadne do vašeho domu i vkusu.

Ovšem pozor – výše uvedené platí jen v případě, že si necháte vyrobit saunu na míru. Prodej saun sice nabízí každý druhý hobby market, většinou se však jedná o nekvalitní výrobky pocházející z Číny. Zejména v případě infrasauny tak za své peníze nedostanete léčivé infračervené zářiče, ale jen silnější zářivky.

Saunám z obchodu se musíte přizpůsobit i při volbě rozměru a materiálu. To je škoda, protože sauna má být prostor pro váš dokonalý odpočinek. Nechte si saunu vyrobit u české firmy SaunaSystem a přizpůsobte si ji hned ve čtyřech bodech:

1. Sauna: finská, infra nebo kombi

Ve finské sauně jsou kamna, která kabinu vyhřívají na teplotu okolo 100 °C. Po cca 10 minutách pobytu uvnitř následuje prudké ochlazení, odpočinek a celý cyklus se 2-3x opakuje.

V infrasauně se o teploty mezi 40 a 60 °C starají infrazářiče. Vy se jen pohodlně usadíte a užijete si 30-45 minut blahodárného tepla. Žádné extrémní pocení ani ochlazování.

Pokud vám zní dobře obě možnosti, pořiďte si kombinovanou saunu a užívejte si výhody obou zařízení v jedné kabině.

2. Velikost: pro jednotlivce i celé rodiny

Nejmenší infrasauny od SaunaSystem zabírají jen 1 m2, do největších saun si zase může pohodlně lehnout až 5 lidí. Je jen na vás, jestli si v sauně chcete užít chvíli jen pro sebe, nebo se pobavit s rodinou či přáteli.

Při výrobě sauny samozřejmě není problém velikost upravit tak, aby se přizpůsobila volnému místu u vás doma. Možností je také rohová sauna.

3. Materiál: dřevo nebo sklo

Klasickým materiálem pro výrobu saun je dřevo, máte však na výběr ze dřevin všech možných barev i struktur. Co takhle luxusní cedr nebo rustikální lípu?

Dřevem to ale nekončí, vaše sauna může mít vnitřní stěnu obloženou kamenným obkladem, dřevěnými deskami nebo rovnou stěny ze skla. Ze sauny se tak klidně můžete kochat pohledem do zahrady.

4. Doplňky: saunování s hudbou nebo pod hvězdným nebem

Dokonalost se skrývá v detailech, pro svou saunu si proto u SaunaSystem můžete vybrat z doplňků, mezi které patří například vestavěné reproduktory, barevné osvětlení nebo automatický dávkovač aroma.

Česká firma SaunaSystem se výrobou a prodejem saun zabývá už více než 14 let. Saunu na míru vám doma postaví během 1-2 dní a vždy dostupný servis je samozřejmostí.

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Význam barev

Každý z nás má rád jiné barvy a na...

Co by nemělo chybět v jarním šatníku?

Připravujete se na jaro a váš šatník by potřeboval...

Pusťte se do práce na homeoffice s repasovaným počítačem

Také vás dostihl homeoffice? A řešíte, že kromě toho,...