Pusťte se do práce na homeoffice s repasovaným počítačem

Date:

Také vás dostihl homeoffice? A řešíte, že kromě toho, že vůbec musíte pracovat, vlastně nemáte na čem? Pořádné vybavení je základ, zejména dostatečně vybavený počítač, který utáhne vaši práci a nebude vás při ní nijak omezovat.

 

Nejpřirozenější myšlenkou v takové chvíli je, že si koupíte počítač nový. Nakonfigurujete si veškeré parametry tak, aby odpovídaly vašim požadavkům a budete spokojení. Možná, že však narazíte na limit svých finančních možností. Nebo prostě jen chcete ušetřit. Co s tím? Odpovědí je repasovaný počítač.

Hlavní rozdíl mezi novým a repasovaným počítačem je ten, že repasovaný už někdo dříve po určitý čas používal. Druhým, neméně důležitým, je cena, která je oproti novému výrazně nižší.

 

Odkud se repasované počítače berou?

Repasovaný notebook nebo stolní počítač typicky pochází z firemního prostředí. Ve velkých korporátech se totiž technika velmi často nahrazuje novějšími modely. A protože tyto firmy pro své zaměstnance pořizují špičkové počítače, které jsou projektovány na mnohem delší používání než pouhý rok či dva, je škoda je vyhazovat. Může jít také o počítače vrácené z leasingu, pronájmu či dlouho vystavované na prodejnách.

V takové chvíli přichází na řadu repasování. Počítač se kompletně vyčistí, jak fyzicky, tak od veškerých dat, programů a aplikací. Každá jeho komponenta projde kontrolou a otestováním funkčnosti i výkonu. Když se najde jakákoliv závada, je nahrazená jiným, zcela funkčním dílem

Právě tato kontrola odlišuje repasované počítače od těch, které si pořídíte například v bazaru. Ty také mají nějaké roky za sebou, jejich uživatelé se jich však zbavují z nějakého důvodu.

Typicky proto, že se na nich začíná projevovat nějaká vada. Ve stavu, v němž je prodají, je vy koupíte. Schází tam ona kontrola a náhrada, která je pro to, aby vám počítač spolehlivě sloužil několik dalších let, klíčová.

 

Vydrží mi repasovaný počítač? Bude mít dostatečný výkon?

Na repasovaný počítač dostanete roční záruku. Je to sice o rok méně než u nového stroje, není to však známka nějaké méněcennosti. Už jen fakt, že vám prodejce na používaný počítač záruku poskytne, dokazuje jeho přesvědčení o spolehlivosti daného počítače.

Kvalitní repasovaný model lze po stránce výkonu i životnosti srovnat s novým počítačem nižší třídy. I když už má za sebou rok či dva používání, je konstruovaný na to, aby sloužil mnohem déle. Odpovídají tomu parametry jednotlivých komponent i jeho fyzický stav, jako například kovová konstrukce notebooku, která plastové provedení výrazně předčívá.

Pokud náhodou zjistíte, že byste potřebovali zvýšit výkon, není nic snazšího, než po čase jednotlivé komponenty jako SSD či RAM upgradeovat. Tak, jak je to běžné i u nových PC.

 

Repasované počítače jsou ideální pro kancelářskou práci

Počítač, o kterém se zde bavíme, vám může ideálně sloužit jako pracovní notebook. Je ideální pro administrativní práci, prohlížení multimédií, práci na internetu a s běžnými kancelářskými programy. Splňuje tedy vše, co potřebujete, abyste bezproblémově mohli fungovat na homeoffice. Nebo se věnovali on-line výuce.

Pro ušetření času i starostí si můžete do repasovaného počítače nechat nainstalovat veškeré základní programy, které pro svoji práci využíváte, a připravit si ho tak, aby se z něj stal typický kancelářský počítač, ke kterému si už jen sednete a budete se věnovat svým pracovním povinnostem. Více na inComputer.cz.

 

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Význam barev

Každý z nás má rád jiné barvy a na...

Co by nemělo chybět v jarním šatníku?

Připravujete se na jaro a váš šatník by potřeboval...

Zůstaňte doma a vyrobte si z fotek fotoknihu – skvělý dárek k Vánocům

Máte ve svém chytrém telefonu či v počítači...