Skartace

Date:

Ať už jste majitelem firmy, jejím zaměstnancem nebo jednatelem, jistě se dnes a denně potýkáte s velkým a mnohdy až neúměrným množstvím nejrůznějších dokumentů, smluv a dalšího pověstného papírování. Je pravda, že nám v dané chvíli, kdy tyto formality vyřizujeme, může připadat, že nám život spíše komplikují.

V závěru věci nám však mohou být jedině ku prospěchu. A to hned z několika praktických důvodů. Můžeme se k oněm dokumentům kdykoliv vrátit a ověřit si tak některé informace, které jsme během časového horizontu zapomněli, ale máme v nich také jakousi oporu a pomyslná zpětná vrátka, když potřebujeme doložit některá fakta úřadům či jiné kontrole. Všechny tyto pojmy se tedy týkají archivace dat a dokumentů.

{openxad 1}

Na druhé straně této rovnice se nabízí otázka jak uchovaná a archivovaná data úspěšně a bez rizika likvidovat. Myslím si, téměř každému z nás vytane na mysl jedno jediné slovo a tím je skartace. Jedná se totiž jednak o oblíbenou a atraktivní metodu, jak se přebytečných a již neužitečných dat zbavit. A především se řadí skartování jako takové mezi jednu z nejbezpečnějších metod likvidace citlivých údajů. Tím pádem je zde minimální riziko toho, že by archivované dokumenty mohly být znovu obnoveny a zneužity třetí osobou. Skartace Vám tento problém vyřeší.

Jelikož žijeme v moderní době, velmi často se vedle klasických tištěných smluv a dokumentů zaznamenávají nejrůznější data na stále populárnější elektronické nosiče. Mnoho lidí se domnívá, že pokud z nich data smaže, ztratí se na dobro. Opak je však pravdou. Takto archivované dokumenty se dají při troše snahy a zručnosti v IT oboru znovu obnovit, načíst a opětovně bohužel také zneužít na jiné účely. Proto je i v tomto případě nutné a nezbytné myslet na bezpečnou skartaci a ochranu osobních i firemních dat. Z toho důvodu neberte skartaci na lehkou váhu!

Pokud tedy máte co dočinění s dokumenty a daty, ať už se pohybujete v kterémkoliv pracovním oboru a odvětví, mějte na paměti, že kvalitní skartace je opravdu nedílnou součástí všech procesů, které při práci dnes a denně provádíme. Chráníme tak jednak sebe a svoji firmu, ale především citlivá data našich klientů. Skartace je důležitou činností, neberte ji tedy na lehkou váhu.

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...