Wellness resort

Date:

Když se řekne wellness a relaxace většině z nás se vybaví  vzpomínky na masáže, hřejivé a příjemné procedury, zdravotní procházky a výlety, dostatek spánku a odpočinku a mnoho dalších a dalších příjemných prožitků.

Wellness jako slovo takové pochází z anglického spojení well – being. Toto slovní spojený má vyjadřovat jakousi harmonii mezi duševní a tělesnou složkou člověka. A právě toto je cílem všech wellness pobytů.  Jedná se většinou o relaxaci spojenou s lehkým pohybem a vyváženou stravou. Právě toto spojení v nás totiž vyvolává pocit pohody, vyrovnanosti a klidu. Pokud si tedy chcete pořádně odpočinout a zároveň načerpat energii, jsou wellness pobyty to pravé pro Vás.

S relaxací také úzce souvisí pobyty pro dva. Tyto pobyty zahrnují většinou opět nejrůznější wellness programy a bývají oblíbené především u mladých párů nebo u partnerů, kteří na tyto pobyty odjíždějí stranou od shonu velkoměsta a vyčerpávající práce. Při těchto wellness programech navíc bývá vše dopředu načasováno tak, aby veškeré procedury, které k pobytu patří byly pro Vás i pro Váš protějšek načasovány zároveň nebo v co nejkratším intervalu po sobě. Vám potom zbývá spousta času na odpočinek, procházky či výlety do okolí.

Dalším odvětvím a velmi vyhledávaným pobytem je romantický víkend. Ten jistě ocení partneři, kteří jsou čerstvě zamilovaní nebo spolu zkrátka chtějí strávit víkend mimo domov, v klidu a hlavně romanticky. A věřte, že i ti nejzarputilejší jedinci, kteří tvrdí, že neví, co je to romantika, nakonec odjíždějí velmi spokojeni a možná i se změněným názorem na romantické pobyty jako takové.

Pokud jste unavení,  přetažení nebo zkrátka jenom potřebujete vypnout a zrelaxovat svoji mysl i tělo, neváhejte a navštivte některý z wellness center. Uvidíte, že omládnete o několik let a bude Vám hned lépe na těle i na duši.

 

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Zkáza Pompejí nejznámější katastrofa starověku

Zničení města Pompejí po výbuchu sopky Vesuv roku 79...

Prožijte příjemný odpočinek v pohádkové přírodě

Až se jaro zeptá, co jste dělala v zimě,...

Jarní prázdniny 2020 s lyžováním v top lyžařských střediscích

K dobré zimní dovolené patří téměř neodmyslitelně lyžování. Tato...

Nosiče kol jsou důležitým pomocníkem na delší cesty

Dovolená se bez nich zaručeně neobejde, tedy alespoň pokud...