Matrace, ložnice, postele

Date:

Ložnice pro většinu z nás představuje místo, kam se uchylujeme k odpočinku a relaxaci po náročném pracovním dni nebo po jiné aktivitě. Proto je vhodné si ji zařídit tak, abychom se v ní cítili dobře a načerpali tak potřebnou energii. V dnešní době, kdy je na trhu skutečně široká škála stylů, může být Vaše ložnice v podstatě jakákoliv. Ve stylu ultramoderním, klasickém či v imitaci některého slohu.


Základem každé ložnice jsou bezesporu kvalitní postele. Při výběru nové postele by jsme měli vzít v potaz fakt, že v ní dle výzkumu trávíme až jednu třetinu svého života. Proto bychom měli vybírat a posléze kupovat uvážlivě  a samozřejmě po osobním shlédnutí, nikoliv přes internet a podobně.

Totéž snad i ve vyšší míře patří při výběru matrace. Matrace je zásadním a hlavním pilířem celého spánku, během kterého se nám má podle výzkumu obnovuje až 90% našich fyzických i psychických sil. Optimálními požadavky na funkční vlastnosti matrace by mělo být zhodnocení její výšky, šířky, tvrdosti a samotného materiálu vybírané matrace. Ideálně by měla být asi 20 cm vysoká a minimálně 90 cm široká. Co se týče její tvrdosti, je vázaná především na váhu nakupujícího, podle které se dále řadí do jednotlivých váhových kategorií. V potaz je nutné také vzít zvyklosti zákazníka. Při výběru materálu matrace je důležitá její hypoalergení složka, nezávadnost a v neposlední řadě také její náročnost či nenáročnost na údržbu. Správná matrace by nám měla během spánku držet naši páteř v rovné linii, ráno se tako vyhneme bolestem zad a pocitu nevyspání.

 

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Chlapský ráj v Brně v novém

Chlapský ráj v Brně je tu pro vás již...

Doba zátkovací!

Určitě už jste o ní už slyšeli nebo ji...

4dox, to nejlepší pro naše mazlíčky

4dox, to nejlepší pro naše psiTo, že je pes...

Zdravě a přitom chutně? S produkty Lauben to zvládne každý.

Na podzim loňského roku přišla na náš trh úplně...