4dox, to nejlepší pro naše mazlíčky

Date:

4dox, to nejlepší pro naše psi
To, že je pes skutečně nejlepším přítelem člověka ví každý, kdo takového čtyřnohého kamaráda doma někdy měl. Na světě snad není oddanějšího a věrnějšího společníka pro společně prožité a nezapomenutelné chvíle. Avšak i v tomto směru, nebo chceme li, vztahu platí, že je jak se říká něco za něco. To znamená, že pokud doma máme mít šťastné a spokojené zvíře, musíme mu věnovat nejen svůj čas, což je bezesporu velmi příjemná část, ale i určitou péči. Ani ta však v žádném případě nemusí být jakousi pomyslnou překážkou či komplikací. Ba naopak. Může se velmi rychle a snadno stát naší oblíbenou činností.
Když pomineme základní věci, které jsou pro našeho psího miláčka potřeba, jako jsou správná strava, granule, nezbytné očkování a jiné, dostáváme se k oblasti, ve které se může angažovat i naše tvůrčí a estetické já.  Do této kategorie spadají například obojky pro psy, vodítka a vše co je s nimi spojené. Mezi parametry, které si můžeme, jako chovatelé pro svého psa zvolit patří například velikost obojku, jeho typ a barva, tvary a texty výšivek, které chceme uvést, samozřejmě také jeho materiál a celkový design a v neposlední řadě také reflexní prvky. Právě ty jsou pro našeho psa nezbytným a důležitým pilířem, který bychom rozhodně neměli opomíjet. Obojek pro psa má totiž kromě jakési vizuální a estetické funkce především chránit a mít i preventivní účel ve smyslu zaběhnutí psa nebo jeho úrazů při venčení, například při setkání s cyklistou nebo motorovým vozidlem či motorkou.
Co se týče typů obojku, k dostání jsou například klasické, vhodné pro dlouhosrsté psy, polostahovací pro štěňata nebo také bojácné a lekavé psy, dále polostahovací s řetízkem či uzavřené obojky. Ty jsou vhodné zejména pro permanentní nošení, kdy se jen málokdy sundávají. Co se týče výšivek, nejčastěji se na nich uvádí právě jméno psa a často také telefonní číslo, na kterém je jeho majitel k zastihnutí v případě, že dojde ke ztrátě či zaběhnutí našeho psího kamaráda. Výšivky však nejsou podmínkou, k dostání jsou také obojky jednoduché za zvýhodněnou cenu.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Chlapský ráj v Brně v novém

Chlapský ráj v Brně je tu pro vás již...

Doba zátkovací!

Určitě už jste o ní už slyšeli nebo ji...

Zdravě a přitom chutně? S produkty Lauben to zvládne každý.

Na podzim loňského roku přišla na náš trh úplně...

Závěsy a záclony do moderního interiéru patří. Musíte však trefit správnou velikost

Jak snadno, rychle a docela levně zútulnit domácnost? Netušeného...