Mistrovství světa VOLTIŽ 2008

Date:

Hledáte plán na poslední týden v červenci? A máte rádi koně? Pak bych pro vás měla jedno doporučení.

Ve dnech 29.7. – 3.8.2008 se v Brně bude konat mistrovství světa Voltiž. Ale to není vše, kromě ukázek světové špičky ve Voltiž je přichystán pro návštěvníky bohatý doprovodný program zahrnující módní přehlídku, večer se Sašou Rašilovem a nebo letní kino.

A co je to vlastně voltiž?
Voltiž je jízda na neosedlaném koni spojená s akrobatickými a gymnastickými prvky. Kůň je veden v kruhu o velikosti 12-15m a po celou dobu musí být ve cvalu. Disciplína je tak nejen náročná na fyzickou kondici jezdce, ale i na kondici koně. Po celou dobu cvičení musí udržovat stejné tempo, musí být vyrovnaný a nemělo by ho nic rozrušit. Samozřejmě při cvičení je vyžadován naprostý klid v hledišti, aby se kůň nesplašil. Což by mohlo být velmi nebezpečné pro cvičence. Cvičení lze provádět i v kroku, což je ideální pro začínající voltižéry. Ovšem na soutěžích je taková sestava hodnocena pouze polovičním počtem bodů.

Voltiž není jen soutěž jednotlivce. Soutěží mezi sebou i dvojice či skupiny. Ovšem vždy jsou dána určitá pravidla, aby se kůň nepřetěžoval váhou jezdců. Ale o to víc je soutěž skupin atraktivnější, ale také náročnější.

I když si teď třeba říkáte, hm mohlo by to být zajímavé, ale já o tom vůbec nic nevím, nevadí. Vždyť ocenit akrobaticko-gymnastický výkon dokáže každý. Obzvláště, když si představí, jak to musí být náročné nejen na fyzičku, ale i na udržení rovnováhy. A proto, nemáte-li nic v plánu, můžete navštívit brněnské výstaviště a zažít tak krásný den plný příjemných zážitků. A kdo ví, třeba Vás voltiž osloví natolik, že se mu začnete věnovat ve svém volném čase.

 

Voltiž 2008

 

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Chlapský ráj v Brně v novém

Chlapský ráj v Brně je tu pro vás již...

Doba zátkovací!

Určitě už jste o ní už slyšeli nebo ji...

4dox, to nejlepší pro naše mazlíčky

4dox, to nejlepší pro naše psiTo, že je pes...

Zdravě a přitom chutně? S produkty Lauben to zvládne každý.

Na podzim loňského roku přišla na náš trh úplně...