Sauna a její vliv na naše zdraví

Date:

O sauně se mluví jako o odpočinkové a relaxační místnosti se vším všudy. Je vhodná pro všechny, kteří mají rádi teplo a chtějí se zbavit virových onemocnění, má blahodárné účinky nejen na naše zdraví, ale i na naši psychickou stránku a snadněji odbourává stres. Postavit si takovou saunu doma má několik výhod, mezi ně patří dokonalé soukromí a samozřejmě fakt, že si saunu můžeme dopřát prakticky kdykoliv.

 

Ve zdravém těle zdravý duch

Jestliže si saunu dopřáváme pravidelně, naše tělo je silnější a odolnější proti různým virovým onemocněním a nachlazením. Pokud si ještě dopřejeme bylinkové esence, můžeme účinek trochu zvýšit. Dýchací potíže, revmatické problémy i krevní oběh se nám může zlepšit, také pleť bude vypadat zdravější a hladší a to díky otevření ucpaných pórů. Z těla se také samozřejmě vyplaví toxiny a nežádoucí látky. Dodržovat tak musíme i pitný režim. Ale sauna má také pozitivní účinky na naši mysl. Je to místo odpočinku a dokonalé relaxace, zapomeneme tak na starosti všedního dne a krásně se uvolníme.

Sauna a sport

Ve sportovních centrech saunu nacházíme nejen pro relaxaci, ale zejména proto, že i sport a sauna mají hodně společného. Sauna je vhodná pro silové a vytrvalostní sporty. Sauna zvyšuje nejen látkovou výměnu, ale odplavuje únavové látky a také zlepšuje zásobování kyslíkem. Sauna pak spojená s masáží je vhodnou kombinací pro zdokonalení sportovní kondice. Ovšem musíme zdůraznit, že pokud někdo uvažuje o tom, že pravidelným saunováním zhubne, zřejmě bude zklamán. Tělo se sice zbavuje přebytečné vody, ale ne přebytečných tuků.

Finská sauna

Saunová kabina nebo venkovní sauna

Můžeme mít doma nejen saunovou kabinu, ale můžeme si také postavit saunu na své zahradě, kde nemusíme být omezováni prostorem. Taková venkovní sauna může být postavena prakticky kdekoliv a její realizace není zase tak náročná. Musíme ovšem dodržet několik zásad, které jsou v tomto směru důležité. Patří sem i fakt, že při stavbě sauny musíme myslet na správnou a dostatečnou izolaci. Tu je možné provézt díky minerální vatě, nebo vatě čedičové, které se také říká kamenná. Další možností izolace sauny se nabízí PUR panely, které jsou lehké, snadno se dají řezat na požadovanou velikost a má podobné vlastnosti, jako třeba polystyren.
Pokud bychom chtěli saunovou kabinu, máme tak možnost využít i atypický prostor v domě. Tyto kabiny se mohou pořídit přímo na míru a jsou opravdu moderní, s kvalitních materiálů a v dokonalém designu. V kombinaci se skleněnými dveřmi jsou opravdu originální a skvěle padnou do každého prostoru.

Vytápění sauny je také důležité

K sauně neodmyslitelně patří také saunová kamna. Jaký druh kamen si vybereme záleží také na tom, čemu dáváme přednost. Klasickou volbou jsou kamna na dřevo. Je to dokonalý způsob vytápění sauny, kdy se rozhoří dřevo a plápolající oheň můžeme pozorovat skrz skleněná dvířka. Tento způsob vytápění je trochu pracnější, ale za to intenzivnější a originálnější. Co se týká vytápění pomocí elektrických saunových kamen, jde o modernější variantu. Navíc je v tom určitý komfort, který zaručuje jednoduchost a snadné ovládání. Také časová nenáročnost vytápění je plusovým bodem pro tento druh topení do sauny. Jediné co by nás mělo určitě zajímat je to, jaký výkon má námi vybrané elektrické topení a to v závislosti na velikosti samotné sauny.

Finská sauna

Odbornost a profesionalita

V případě, že nejsme zrovna manuelně zruční, požádáme o pomoc odbornou firmu, která ve svém portfoliu služeb nabízí právě výstavbu sauny nebo dokonce saunové kabiny. Mají mnohaleté zkušenosti, které využívají v praxi a pracovní týmy takových firem jistě ví, jak svou práci dělat dobře.

 

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Význam barev

Každý z nás má rád jiné barvy a na...

Co by nemělo chybět v jarním šatníku?

Připravujete se na jaro a váš šatník by potřeboval...

Pusťte se do práce na homeoffice s repasovaným počítačem

Také vás dostihl homeoffice? A řešíte, že kromě toho,...