Šperky

Date:

Snad každá žena chce být pro sebe své okolí za krásnou dámu, která má úroveň a chování. K tomu všemu nám napomáhá jak trendy oblečení, kosmetika a jiné zkrášlující doplňky, tak především a hlavně šperky. Pěkný a kvalitní šperk totiž dokáže pozvednout každý outfit a mnohdy i z fádních kousků udělat skutečné skvosty.

Nehledě na to, jaký může mít vliv na naše sebevědomí, což se potom může pozitivně projevit na našem chování a vystupování na veřejnosti vůbec. V tomto smyslu můžeme mluvit s nadsázkou i o jakémsi pomyslném terapeutickém účinku šperků.

Jednoznačně nejpoužívanějším kovem pro zhotovování a výrobu šperků je stříbro. Jedná se o decentní materiál, který ale vždy zaujme svoji propracovaností a celkovým provedením. A pokud je doplněn o některý z krásných kamenů, jedná se o skutečný skvost, který vaše okolí zaujme hned na první pohled.

Mezi ozdoby, které jsou nejčastější, patří například prsteny. Kromě jejich estetického efektu jím můžeme vyjadřovat také do jisté míry společenské postavení a statut v tom smyslu, že je hned vidět, zda jsme svobodní, zasnoubení nebo vdaní. Co se týká ozdob na rukou, nemůžeme opominout náramky. Náramky jsou vcelku dominantním doplňkem a dají se také všemožně kombinovat a obměňovat. Svou barevností a hravostí dokáží doladit do nejmenších detailů každý oděv a styl. A konečně se dostáváme ke šperkům, které nosí i naši nejmenší a těmi jsou samozřejmě náušnice. Tyto doplňky jsou jednak velmi variabilní a také, jak již bylo řečeno, jimi obdarováváme i naše nejmenší děti, neteře a malé slečny. Už dávno však neplatí, že by byly náušnice ryze ženskou záležitostí, velké oblibě se těší i u řady mužů. A už dávno se také nenosí pouze v jednom páru, ale dají se všemožně kupit a vrstvit podle toho, kolik dírek máme v uchu nastřeleno.

Pokud si tedy chcete zvednout náladu nebo potěšit někoho ze svého okolí, obdarujte je pěkným šperkem. Nemusí se vždy jednat o drahý kov, svou službu udělá i krásná bižuterie.

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Vyzkoušejte blahodárné účinky přírodního propolisu

Zdraví prospěšné účinky včelího produktu s názvem propolis znalo již...

Probuďte svou krásu!

Jarní probuzení vaší pleti nemusí být zrovna příjemné. S přibývajícím...

Bachovy květové esence

Za otce a zakladatele Bachových květových esencí je po...

CBD Svět

Většina z nás se určitě během svého života setkalo...