Funkční ponožky: Ocení je každý sportovec

Date:

Ať už sportujete rekreačně či profesionálně, jistě víte, že se mnohem lépe při sportu cítíte v oblečení, které je přizpůsobené zvýšené tělesné aktivitě. Používáte funkční trička, mikiny atd.? Nepodceňujte ani vlastnosti speciálních ponožek.

Hurá na kolo a běh ve funkčních ponožkách
Chystáte se na cyklovýlet či projížďku na kole? Máte všechno vybavení, které potřebujete? Určitě máte kolo, přilbu a co funkční oblečení? Volte speciální cyklo ponožky, které jsou přizpůsobené jízdě na kole. Jsou vyrobené z kvalitního prodyšného materiálu a mají zesílené části na patě a špičce. Větší pohodlí vám také zajistí zpevněný úplet na kotnících a rozšíření úplet u achillovy šlachy. Zajistěte svým nohám dokonalé větrání.

Mnozí cyklisté bez zkušeností s cyklo ponožkami namítají, že je přehnané pořizovat si i speciální ponožky. Ti, kteří s nimi mají zkušenosti, se shodují, že to rozhodně není pravda. Zvlášť pokud jedete delší vzdálenosti, oceníte kvalitu speciálních cyklo ponožek. Nejenže se vám v nich nepotí nohy, ale zabraňují vzniku otlaků, nepohodlí atd.

Speciální funkční ponožky nejsou na trhu pouze pro cykloturisty. Oblíbené jsou rovněž běžecké ponožky.
Vyznačují se kvalitními hydrofobními vlákny, které odpuzují vodu. Mají i další vysoce kvalitní vlákna s rozmanitými vlastnosti, díky kterým se vám bude lépe a pohodlněji běhat. Zapomeňte na klasické bavlněné ponožky. Pro delší běh jsou naprosto nevhodné.

Pro koho jsou kompresní ponožky?

Mnozí sportovci, především běžci, nedají dopustit na kompresní podkolenky. Také o nich uvažujete? Pojďme si přiblížit jejich výhody.
Kompresní ponožky představují podkolenky, které zabraňují otřesům při došlapu. Díky tomu se méně namáhají svalová vlákna. Tím si šetříte nejen vaše zdraví, ale také se zvyšuje váš sportovní výkon. Po doběhnutí do cíle budete cítit menší únavu než při použití běžných ponožek.

Kompresní podkolenky se vyznačují velmi důmyslnou konstrukci, díky které mají i pozitivní vliv na krevní oběh. Jsou také vhodnou prevencí otoků. Dochází totiž ke zvýšené propustnosti cévní stěny v průběhu běhu či jiné sportovní aktivity.

Kompresní a další funkční ponožky mají jedno společné. Budete-li běhat pravidelně, byť jako laik, rozdíl poznáte v podobě většího komfortu. Proč tohoto pohodlí nevyužít? Bude se vám sportovat s větším potěšením.

V současné době se na různé aktivity vyvíjí speciální a maximálně funkční oděvy. To se týká i ponožek. Na různé sporty se hodí jiné druhy ponožek. Mějte nohy nejen vždy v teple, ale hlavně v maximálním pohodlí.

S výběrem kvalitních ponožky a funkčního prádla Vám rádi poradí na Lichožrout.cz. Jedná se o specializovaný eshop na ponožky a funkční prádlo.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Chlapský ráj v Brně v novém

Chlapský ráj v Brně je tu pro vás již...

Doba zátkovací!

Určitě už jste o ní už slyšeli nebo ji...

4dox, to nejlepší pro naše mazlíčky

4dox, to nejlepší pro naše psiTo, že je pes...

Zdravě a přitom chutně? S produkty Lauben to zvládne každý.

Na podzim loňského roku přišla na náš trh úplně...