Na daňové přiznání zbývá už jen týden

Date:

V dnešní době je téměř jisté, že každý člověk se alespoň párkrát ve svém životě dostane „do křížku“ s daněmi.

Daňové svízele čekají na obyčejného člověka na každém kroku – stačí, že pravidelně vyděláváte nějakou sumu peněz, bydlíte ve vlastním domě nebo Vám dědeček ve své závěti odkázal stařičké houpací křeslo ještě z doby první světové války. A pokud se sami v tomto často zmateném daňovém systému příliš nevyznáte a mezi příbuznými nemáte zrovna toho nejlepšího účetního na světě, existuje možnost využít služeb daňového poradce. A jelikož doba pokročila kupředu, určitě brzy zjistíte, že na internetu dnes najdete opravdu (skoro) všechno – například i spolehlivého a důvěryhodného člověka, který Vám pomůže s daněmi.

 

Jedním z velmi užitečných portálů může být například web www.dane-brno.cz, který v sobě soustředí kompletní přehled všeho, co se týká daní. Jedná se o stránky daňového poradce Ing. Luďka Palána, a jak už název stránek napovídá, se sídlem v Brně. Ale i když pocházíte třeba z Aše, nepřestávejte číst, protože tento web je užitečným pomocníkem i pro ty z vás, kteří si potřebujete jenom zjistit nějaké informace nebo si například vypočítat, jaká je výše té či oné daně.

Když se tedy ocitnete na úvodní stránce portálu www.dane-brno.cz a potřebujete využít služeb daňového poradce, na horní bleděmodré liště si můžete přečíst nabídku služeb Ing. Luďka Palána, něco o něm samotném a zjistit si adresu firmy nebo ho přímo kontaktovat. Jestli si potřebujete „pouze“ například vypočítat, kolik zaplatíte z převodu nemovitosti nebo za ono dědečkovo houpací křeslo, poslouží Vám odkazy na levém a pravém okraji stránek.

Pokud kliknete na kolonku Kalkulačky, můžete si v klidu a pohodlí domova vypočítat výši silniční i darovací daně nebo daň z příjmu z podnikání. Vezměme si například, že Vám je (krásných) 53 let a chcete si zjistit, kdy už vlastně budete moct přestat vstávat ráno v šest a užívat si života bez nepříjemných poznámek šéfa a přesčasů dlouho do noci. Jednoduše si kliknete na Kalkulačky, kde si mimo výše daní můžete dokonce i spočítat, v kolika letech půjdete do důchodu. Pokud jste se tedy narodili například 15. února 1955 a jste žena s jedním dítětem, zjistíte, že se do důchodu můžete těšit ještě takových osm let, tedy přesněji až Vám bude 61 let a 4 měsíce.

Kromě kalkulaček se v levé části webu nachází i odkaz na stránku zabývající se druhy daní, kde si můžete zjistit, co to jsou vlastně nepřímé daně nebo jaké všechny majetkové daně vůbec existují. Dále určitě stojí za zmínku daňový kalendář, kde jsou jednotlivé dny označené kolečkem, pokud se k nim vztahuje nějaká daňová povinnost. Třešinkou na dortu jsou Užitečné informace, ve kterých se mimo jiné dozvíte předčíslí účtů finančních úřadů pro jednotlivé druhy daní nebo kódy bank.

Když se nyní přesunete do nabídky vpravo, určitě Vás zaujme velice podařený slovník pojmů koncipovaný jako vyhledávač, který Vám vysvětlí jakýkoliv pojem z této oblasti. Například když se Váš známý chvástá, jak dobře to všechno dopadlo jenom díky abolici, s pomocí tohoto slovníku se dozvíte, že onen známý byl trestně stíhán a abolice je forma milosti, díky které se trestní řízení nekonalo.

Mimo tento slovník bych ráda ještě upozornila na kurzovní lístek a obzvláště pak na vzory ekonomických dokumentů, které Vám jistě ušetří mnoho práce a jednání s úřady. Naleznete tu mimo jiné vzor akceptačních lístků, faktur, podacích lístků, kartu DHM a spoustu dalšího.

Jestli tedy máte v oblasti daní nějaké nejasnosti, tyto uživatelsky příjemné stránky www.dane-brno.cz Vám zaručeně mnohé osvětlí a to, co byste jinde sháněli hodiny, tady máte pěkně uspořádané na jednom webu – stačí jen kliknout.

 

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...