Pivotéky

Date:

Nový fenomén dnešní doby, ale co to vlastně jsou takové pivotéky? V dnešním článku se vám celou problematiku pokusíme vysvětlit.

V pivotékách si přijdou na své všichni milovníci a příznivci tohoto zlatavého moku. Nacházejí se zde z pravidla piva, která v běžné obchodní síti nelze jen tak lehce dostat k sehnání. Zároveň se Vám v každé takto specializované prodejně dostane mnoho cenných rad, a tak se nemusíte bát toho, že se v tak široké škále piv budete jen těžko orientovat a vybírat si.

Velmi často se zde také konají podobně jako ve vinárnách řízené degustace, zaměřené na kvalitu a chuť piva, spojené se setkáním se zajímavými lidmi a příznivci piva.

Dá se říci, že si zde přijdou na své jak zkušení znalci pivního moku, tak i začátečníci, kteří ho teprve poznávají a seznamují se s ním. Zkrátka milovníci vína mají vinotéky a vinné sklípky a tak se konečně dočkali i milovníci piva svých pivoték.

Jaký sortiment na nás v pivotékách čeká?
Jak již bylo řečeno v úvodu článku, ve specializovaných pivotékách  najdete skutečně velmi širokou škálu nejrůznějších piv, které v běžných supermarketech nekoupíte.
Nachází se zde jak zastoupení piv českých, tak i zahraničních. Můžeme jmenovat například piva rakouská, německá, belgická, irská, mexická a spoustu dalších. Dále se piva dělí na světlá, polotmavá, řezaná a tmavá. Najdete zde také široké zastoupení piv nepasterizovaných a nefiltrovaných.

Nabídka se většinou rozšiřuje také na výrobky, z nichž se můžete pivo uvařit přímo u Vás doma, tedy na pivní kvasnice a extrakty, ze kterých se pivo vaří.
Vyjímku netvoří také různé dárkové a upomínkové předměty s pivní tématikou, které se mohou stát velmi originálním dárkem pro vaše blízké a známé.

Kde se pivotéky nachází?
Specializované pivní prodejny lze najít například v Praze, kde vznikla jedna z prvních. Dále v Brně, zde je to například Svět-piva.cz. Následují například Pardubice, Plzeň, Jihlava či Kunovice. Pivotéky mají zkrátka v České Republice stále širší a širší zastoupení, což jistě ocení všichni milovníci piva.

 

 

Předchozí článek
Další článek
magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...