Recyklovaný není jen ekologický, ale i ekonomický

Date:

Jedno z nejdiskutovanějších a velmi moderních témat dnešní doby je ekologie – výrobci vozidel se předhání s motory s nižšími a nižšími emisemi, radí nám, čím můžeme a nemůžeme doma topit, recyklujeme papír, recyklujeme plasty, recyklujeme vodu, recyklujeme i tiskové kazety.

{openxad 1}

V letech hospodářské krize a ekonomické recese každý hledáme kde ušetřit ať už osobní, nebo firemní náklady. Tiskárnu má v kanceláři snad každý z nás. Většina si však pod pojmem recyklovaný toner představuje toner renovovaný a u slova renovovaný si pak dále představíme pána, který do prázdné kazety někde s pomocí šroubováku, kleští a bůhví čeho ještě sype černý prášek a dělá z kazety prázdné kazetu plnou – novou. Další posloupnost událostí se nabízí – vložení do tiskárny, spuštění tisku a pak v lepším případě nekvalitní výtisk, v horším případě vysypaný toner v tiskárně a pak už jen hledání autorizovaného servisu. Toto jsou také recyklované kazety.

Ekologicky renovovaný toner však může být také ten, který má použitu pouze skořápku, která slouží jako zásobárna toho černého prášku – toneru a ostatní části jsou vyměněny a odborně překontrolovány. Na kazetě je pak nový optický válec, stěrka, některé mechanické části, které jsou při tisku namáhány, celá kazeta má založený plastový pojistný proužek, který zabraňuje vysypávání toneru během přepravy a také omezuje přístup vzduchu k toneru, aby mohla být garantována 3 letá záruka. K tomuto postupu je samozřejmě potřeba dostatečný přísun prázdných kazet k recyklaci. Toto není problém u kazet renomovaných výrobců, jako je HP, SAMSUNG nebo MINOLTA. U kazet  prodejců, kteří nejsou na českém trhu tolik rozšíření, jmenujme alespoň OKI, XEROX, PANASONIC je recyklace složitější, proto se tyto prázdné kazety shánějí i v zahraničí.

Šrotovné na tonery
Kompatibilní tonery, které mají záruku 3 roky můžete pořídit již ve velkém množství internetových obchodů. Našli jsme i takové, které poskytují šrotovné na prázdné kazety. Zašlete, nebo donesete prázdnou kazetu, koupíte si kompatibilní a za Vaši starou dostanete slevu 50,- na nový. Náše rada zní: „Určitě vyzkoušejte!!“

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...