Domácí bělení zubů

Date:

Péče o dutinu ústní a především o naše zuby by měla být součástí naší každodenní hygieny. Stejně tak, jako se věnujeme našim vlasům, nehtům či pleti, by jsme si měli denně udělat čas i na naše zuby.

{openxad 1}

Bílé zuby by měly být samozřejmostí pro každého z nás. Jistě všichni z vlastní zkušenosti víme, že ústa a chrup nás na našem protějšku zaujmou hned na první pohled a jsou tedy jistou dominantou, která je i při komunikaci s jinými lidmi velmi důležitá až zásadní. Krásné zuby se tedy staly nedílnou součástí naší vizáže a image jako takové.

Na náš chrup má bohužel negativní vliv mnoho faktorů. Když pomineme zevní vlivy jako je káva, cigarety, černý čaj či víno je zásadním a bohužel také neovlivnitelným faktorem genetika a vrozené predispozice.

Vedle péče o zuby u dentálních hygienistek a u zubařů se stává velmi populární a atraktivní bělení zubů doma. Jedná se totiž o pohodlnější způsob, za levnější náklady a mnohdy se stejným, ne li lepším výsledným efektem. Jak vybělit zuby Vám dnes poradí v každé lékárně nebo Vám nejlepší způsob právě pro Vás může doporučit Váš dentista. Základním předpokladem pro Vaši maximální spokojenost je mít zuby v naprostém pořádku, co se týče jejich defektů a kazů. Následně je potřeba je dokonale vyčistit mechanicky a to jednak za pomoci zubního kartáčku, který by měl mít rovné a husté měkčí štětiny, dále mezizubní prostory za pomocí mezizubních kartáčků a v neposlední řadě je nutné se zbavit zubního kamene. Ten Vám odstraní právě Váš zubař, popřípadě na zubní hygieně.

Pro domácí bělení zubů se používají speciální bělící pasty a pera. Tyto přípravky jsou bez obsahu peroxidu, aby nepoškozovaly zubní sklovinu. Naopak obsahují výtažky z Aloe Vera, Heřmánku a Fluoridu, který zubní sklovinu posiluje. Aplikace je možná jak přes den v domácím prostředí, tak i přes noc během spánku. Co se týká péči po bělení zubů, je možná přítomnost lehčí přecitlivělosti a to především na teplé, studené a kyselé podněty. Tato zvýšená citlivost však po krátké době odeznívá a Vy si užíváte krásného úsměvu.

magazin

Nové příběhy

Další články autora
DOPORUČUJEME

Horoskopy na měsíc Květen

Přinášíme Vám měsíční horoskop na Květen 2023 z pohledu astrologie a...

Co je to Kratom (Mitragyna Speciosa) ?

Kratom je velmi stará a velmi mocná bylina, latinským...

Nenechte si přerůst dluhy přes hlavu. Oddlužení nemovitosti prodejem vás zachrání před exekutorem

Snadno vzniknou a velmi složitě se řeší. Takové jsou...

Nenechávejte dárky na poslední chvíli, požádejte o pomoc olivy

Moudří říkají, že spěch je špatný rádce, na stranu...